BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, yerel seçimde ittifak çalışmaları bünyesinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile bir araya geldi. Ziyaretten sonra açıklalar yapan Tunç, 30 Mart yerel seçimlerinde ülkenin geleceği için her zaman Cumhur İttifakı'nın yanında olduklarını ifade etti.

'OLUMLU BİR GÖRÜŞME YAPTIK'

BBP Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Yelis ve Samet Bağcı ile AK Parti Genel Merkezi'ne gelen Tunç, Özhaseki ile buluştu.

Yerel seçimlerin Türkiye için önemini belirten Tunç, 'Sayın Mehmet Özhaseki ile çok olumlu bir görüşme gerçekleştirdik. Detayı ileride çalışılacak ve Sayın Cumhurbaşkanımız ile Sayın Genel Başkanımızın son noktayı koyacağı şekilde yolumuza devam edeceğiz.' açıklamasında bulundu..

ANKARA VE İSTANBUL'DA AK PARTİ'TE DESTEK

Tunç, 'BBP'nin Cumhur İttifakı'nı 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri'nde olduğu gibi Mart yerel seçimlerinde de yurt çapında destekleyip desteklemeyeceğinin' sorulması üzerine şunları açıkladı:

'Bir çerçeve oluşturuldu ama ayrıntıları olmadan bir şey açıkalyamayız. Ama Büyük Birlik Partisi görüşmelerden öncede deklare etmişti. Biz Güneydoğu'da bugün kayyum atanan bölgelerde, HDP'nin hakim olduğu bölgelerde aday çıkarmayacağımızı zaten açıklamıştık. Ankara ve İstanbul gibi yerlerde de aday çıkarmayarak destekleneceği belirtilmişti. Ama bundan sonraki süreci önümüzdeki günlerdeki çalışmalar belirleyecektir.'4

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.