AK Parti Grup Toplantısı'nda bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 ilin belediye başkan adaylarını duyurdu. AK Parti'de Çorum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Aşkın oldu. Peki Halil İbrahim Aşgın kimdir nerelidir? İşte ayrıntılar...

Halil İbrahim Aşgın kimdir?

AK Parti Çorum belediye başkan adayı Halil İbrahim Aşgın 1973 senesinde Çorum/Merkez Boğacık Köyünde doğdu.

Üniversite eğitimi haricindeki bütün yaşamı Çorum/Merkez'de geçti. İlköğretimini Çorum Cumhuriyet İlkokulunda, orta-öğrenimini Çorum İmam Hatip Lisesinde bitirdi. Lisans eğitimini 1997 senesinde İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı. Halil İbrahim Aşgın yüksek lisansını Marmara Üniversitesi'nde yerel yönetimler alanında yaptı. Doktora eğitimini ise Hitit Üniversitesinde sosyoloji bölümünde yaptı. Özel Çorum Yabancı Dil, Bilgisayar ve Meslekı Eğitim Merkezi (Language Centre) Kurucu Müdürlüğünde on yedi sene yer alarak ticaretle uğraştı. Son dört senedir Hitit Üniversitesi'nde yerel yönetimler alanında akademisyen olarak görev yapmakta olup, bu vazifesinden Çorum Belediye Başkanı Aday Adaylığı için istifa etti.

AK Parti tarafından Çorum'da belediye başkan adayı olarak seçilmesinin haricinde yerel yönetimler ve siyaset üzerine akademik çalışmaları da olan ve aktif olarak sivil toplum eylemlerinde de olan Aşgın, evli ve dört çocuk babasıdır.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.