5 Bin 300 Öğrencili Leyla Bayram İlkokulu'nda 23 Nisan Kutlamaları 4 Gün Sürdü

Avcılar'da yer alan ve 5 bin 300 öğrencisi olan Leyla Bayram İlkokulu'nda 23 Nisan kutlamaları 4 güne yayıldı. Türkiye'nin en kalabalık ilkokulunun mevcudunun büyük kısmını Suriyeli öğrenciler oluşturuyor.

5 Bin 300 Öğrencili Leyla Bayram İlkokulu'nda 23 Nisan Kutlamaları 4 Gün Sürdü

5 Bin 300 Öğrencili Leyla Bayram İlkokulu'nda 23 Nisan Kutlamaları 4 Gün Sürdü

Avcılar'da yer alan, Türkiye'deki 66 ilçe merkezi nüfusundan kalabalık, 5 bin 300 öğrencili Leyla Bayram İlkokulu'ndaki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları öğrenci sayısı sebebiyle 4 ayrı güne yayıldı.

Avcılar'da göçün fazla olduğu Yeşilkent Mahallesi'nde büyük kısmı Suriyeli, 800 kadarı yabancı, 5300 öğrenciye, 41 alt sınıf, 284 kaynaştırma öğrencisi ile 155 öğretmen ile eğitim sağlanan Leyla Bayram İlkokulu'nda bayram coşkusu bugünkü etkinliklerle bitiyor.

Okullaşma oranının düşük olduğu bölgedeki okulun Müdürü İsmail Mustafa Akçay, TBMM'nin kuruluşunun 99. yıldönümü sebebiyle 23 Nisan'ı öğrencileri ile beraber coşku ile kutladıklarını ifade etti. Akçay, "Türkiye'nin en kalabalık ilkokuluyuz. Öğrenci sayısının çokluğu sebebiyle kutlamaları 4 güne yaymak mecburiyetinde kaldık. Bu hafta ana sınıfı öğrencileri için ayrı, ilkokul 1 ve 2. sınıflar ve 3- 4. için ayrı, mülteci çocuklar için de ayrı olmak üzere 4 ayrı günde bayram coşkusunu kutladık. Okulumuzdaki spor salonunda bugün yalnızca 1 ve 2. sınıftaki çocuklarımız ve onları seyretmeye gelen yakınları burada. Bayramımız hepimize kutlu olsun" dedi.

Veliler, sabah ve öğleden sonra A'dan V'ye dek değişik harflerle 128 derslik olan okuldaki spor salonunu yanlarında getirdikleri diğer çocukları ile beraber hınca hınç doldurdu, Salonda yapılan miniklerin birbirinden renkli gösterilerin sunduğu 4 ayrı kutlamaları her defasında en az 2500 kişi seyretti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri