31 Bölgeye Giriş Çıkışlar Yasaklandı!

Hakkari şehir genelinde 31 bölge özel güvenlik bölgesi ilan edilerek geriş ve çıkışlar yasaklandı.

31 Bölgeye Giriş Çıkışlar Yasaklandı!

Valilik tarafından yapılan duyuruda; "İlimiz sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son dönemlerde gerçekleştirmiş oldukları terör ve yıldırma eylemleri, ilimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemiştir. Bu eylemler sonrasında vatandaşlarımız; ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmakta sıkıntı yaşamışlardır.

Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet altındalardır. Valilik makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının sürdürülmesi, Devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması amacıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri sağlamaktadır.

Bu tedbirler doğrultusunda, 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince; İlimiz Merkez, Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova İlçeleri sınırlarında bulunan 31 bölge 23 Şubat 2018 günü saat 00:00:01’den 09 Mart 2018 günü saat 23:59:59’a kadar, “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR