Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak? 2022 GSB personel alımı başvuru şartları neler?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlığın taşra teşkilatlarında görev almak üzere 1017 sürekli işçi alımı yapılacağını duyurdu. Bu gelişme ile beraber bu personel alımı hakkında araştırmalar hızlandı. Peki Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak? 2022 GSB personel alımı başvuru şartları neler? Soruların yanıtı haberimizde...

05.08.2022-10:19 - (Son Güncelleme: 05.08.2022-10:19)

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB), resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere 1017 sürekli işçi alımı yapılacağını açıkladı. Personel alımının tarihini ve başvuru şartlarını öğrenmek isteyen vatandaşlar ise arama motorları üzerinden araştırmalarına devam ediyor. Peki Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak? 2022 GSB personel alımı başvuru şartları neler?

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yaptığı açıklamaya göre Gençlik ve Sport Bakanlığı 767 sürekli temizlik işçisi, 144 engelli sürekli temizlik işçisi, 106 eski hükümlü sürekli temizlik işçisi alacak. Sosyal medya üzerinden konu hakkında açıklama yapan Kasapoğlu, ‘’GSB ailesini günden güne büyütmeye, güçlendirmeye devam ediyoruz. 1017 sürekli işçi alımı için ilan detayları Resmi Gazete'de yayımlanacak. Başvurular ise 8-12 Ağustos tarihleri arasında İŞKUR üzerinden alınacak. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun." dedi.

GSB personel alımı başvuruları İŞKUR üzerinden yapılacak. Başvuru listesinde yer alan adayların kura çekimi 31 Ağustos 2022 tarihinde yapılacak. Kura çekiminin nerede yapılacağı GSB’nin internet sitesinden duyurulacak. Kura çekiminde adı çıkan adaylar sonrasında sözlü sınava girecek.

GSB personel alımı

2022 GSB personel alımı başvuru şartları neler?

GSB’nin yapacağı personel alımının şartları henüz açıklanmadı. Geçen yıl yapılan personel alımında şu şartlar yer alıyordu:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

b) 18 yaşını tamamlamış olmak (23.08.2003 ve öncesi doğumlu olmak).

c) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Özel kanun veya diğer mevzuatta yer alan şartları taşımak.

e) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

f) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

g) Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

h) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

i) Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak.

j) Tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.

k) Başvurduğu kadronun bulunduğu il sınırlarında ikamet etmek.

l) Başvuru yaptığı kadro için aranan cinsiyet şartını taşımak.

Kürşat Muratcan Kılıç.
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal