Facebook'un Üçüncü Çeyrek Gelirinde Önemli Artış!

Facebook'un geliri üçüncü çeyrekte yüzde 29 artarak 17,7 milyar dolara çıktı, net karı da 6,1 milyar doları buldu.

31.10.2019-17:56 - (Son Güncelleme: 31.10.2019-17:41)

Sosyal ağ hizmetleri operatörü Facebook'un, gelirlerinin bu yılın üçüncü çeyreğinde önceki yılın aynı dönemine istinaden yüzde 29 artarak 17,7 milyar dolara yükseldiği açıkladı.

Facebook, üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını belirledi. Şirketin üçüncü çeyrekte net karı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 19,6 artarak 5,1 milyar dolardan 6,1 milyar doları buldu.

Facebook'un geliri de geçen yılın aynı dönemine istinaden yüzde 29 artarak 13,7 milyar dolardan 17,7 milyar dolara çıktı. Piyasa beklentileri şirketin gelirlerinin 17,4 milyar dolar olması taraftarıydı.

Bilanço rakamlarının ardından Instagram, WhatsApp ve Messenger'ın da sahibi olan Facebook'un borsadaki hisseleri yüzde 3'e yakın değer kazandı.

Facebook'un açıklamasına göre ilk çeyrekte mobil reklam gelirleri, toplam reklam gelirlerinin yüzde 94'ünü oluştururken, geçen yıl bu oran yüzde 92 seviyesindeydi.

Facebook'un günlük aktif kullanıcı sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8 artarak eylül ayı sonu itibarıyla 2,45 milyara ulaştı. Facebook, günde 2,2 milyar insanın Facebook, Instagram, WhatsApp ve Messenger'ı kullandığını hesaplıyor.

Facebook'un kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg, yaptığı açıklamada, bu yılın üçüncü çeyreğinde güçlü bir dönem geçirdiklerini belirterek, herkes için daha güçlü mahremiyetin korunmasını sağlamaya yönelik yatırım yaptıklarını kaydetti.

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR