Türk Savunma Sanayisi Asya-Pasifik Çıkarması Yapacak

Türk savunma sanayisi, ATAK helikopteri başta olmak üzere, hava araçları, deniz sistemleri ve mühimmatlar gibi milli ürünleri Tayland Savunma ve Güvenlik Fuarı'nda sergileyecek. Fuar 18-21 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek.

Türk Savunma Sanayisi Asya-Pasifik Çıkarması Yapacak

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın (SSB) öncülüğünde 32 firma ile Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği, 18-21 Kasım'da Bangkok'ta düzenlenecek Tayland Savunma ve Güvenlik Fuarı'na katılacak.

SSB'den yapılan açıklamada, Türk savunma sanayisi kabiliyetlerini Asya-Pasifik bölgesinde sergileyeceği belirtildi.

Bölgenin önde gelen fuarlarından Tayland Savunma ve Güvenlik Fuarı, 18-21 Kasım'da Bangkok'ta gerçekleştirilecek.

Fuara Türkiye adına SSB öncülüğünde 32 firma ile Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği katılacak.

Türk savunma sanayisi firmalarınca geniş bir yelpazede katılımın sağlanacağı fuarda, ATAK helikopteri başta olmak üzere, hava araçları, deniz sistemleri, mühimmat ve küçük kalibre silahlar, "flowforming" makineleri ve öne çıkan çok sayıda milli ürün de sergilenecek.

Türk resmi delegasyonu fuar süresince, ev sahibi ülke makamları ve katılım sağlayacak diğer ülke delegasyonlarıyla görüşmeler gerçekleştirecek.

ASELSAN, Baykar, Meteksan Savunma, MILSOFT, Nurol Makina, SAHA İstanbul, STM, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) gibi şirketler katılımcı firmalar arasında olacağı duyuruldu.

Fuara, Asya ülkeleri başta olmak üzere 68 ülkeden 16 bini aşkın katılımcının gelmesi bekleniyor.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri