Türkiye'nin önemli lojistik şirketlerinden olan U.N. Ro-Ro, 950 milyon euro karşılığında Danimarkalı DFDS şirketine satıldı. Danimarkalı şirket, U.N. Ro-Ro'nun yüzde 98.8'ini aldı. Danimarkalı DFDS şirketi tarafından verilen bilgiye göre, UN Ro-Ro'nun 950 milyon euro karşılığında satın alındığını bundan dolayı Şirket UN Ro-Ro ile Akdeniz'deki varlığını genişletmek istenildiği belirtildi. U.N. Ro-Ro'nun son derece kârlı bir şirket olduğunu açıklayan Danimarkalı Şirket, pazar payı itibariyle Türkiye'de en yakın rakibini ikiye katladığını vurguladı. Satış işleminin Alman, İtalyan, Avusturyalı ve Türk rekabet otorilerinin kabulunun ardından Haziran ayında tamamlanması planlanıyor.

TÜRK LOJİSTİK ŞİRKETİ DAHA ÖNCE DE EL DEĞİŞTİRMİŞTİ
Türkiye'nin önemli lojistik şirketlerinden olan Un Ro-Ro 12 Ro-Ro gemiye sahip. Türkiye ve Avrupa arasında 250 bin araç ile 2016 senesi itibariyle yüzde 35'lik pazar payı bulunuyor.
Daha önce 2007 yılında U.N. Ro-Ro, Önemli fon şirketlerinden biri olan KKR'ye 910 milyon euro bedel karşılığında satılmıştı. KKR, 2014 yılında U.N. Ro-Ro'yu Esas & Actera konsorsiyumuna sattı. UN Ro-Ro, 1994 yılında İtalya’nın Trieste Limanı’na deniz yoluyla yük taşımacalığı yapmak için 48 Türk nakliyeci tarafından kurulmuştu.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın