Süt Üreticileri Birliği İflas Eden Yörsan’ı Almak İstiyor

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, süt üretici birlikleri olarak yaklaşık bir yıl önce konkordato ilan eden ve geleceği belirsiz olan Yörsan Gıda'yı almak istediklerinin belirtti.

Süt Üreticileri Birliği İflas Eden Yörsan’ı Almak İstiyor

Süt Üreticileri Birliği İflas Eden Yörsan’ı Almak İstiyor

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, süt üretici birlikleri olarak yaklaşık bir yıl önce konkordato ilan eden ve geleceği belirsiz olan Yörsan Gıda'yı almak istediklerinin belirtti.
Keskin, Yörsan'ın geçen yıl konkordato sürecinde olduğunu, firmanın durumunun başta Güney Marmara ve Ege olmak üzere tüm Türkiye'de süt sektörünü etkisi altına aldığını dile getirdi.
Yörsan'ın büyük bir süt tesisi olduğunu belirten Keskin, bölgedeki birçok süt üreticisinin şirkette parasının kaldığını ifade etti.
Keskin, "Yörsan kurumsal bir firma. Devletin yasalarından yararlanarak konkordato ilan ediyor. Üreticilerin ne günahı var? Üreticilerimiz burada mağdur oldu ve birlikler sayesinde bir nebze de olsa rahatladı." diye konuştu.
Yörsan gibi büyük ve tüm Türkiye'de etkili olan bir firmanın "batmasını" istemediklerini dile getiren Keskin, şöyle konuştu:
"Yörsan'ın iflasının istendiğine dair haberler okuyoruz. Biz de üretici birlikleri olarak Yörsan'a ortak olmaya talibiz. Biz buraya hissedar olursak o bölgedeki üreticilerin de bir işletmesi olacak. Süt üreticilerinin ürünlerini daha iyi satabilecekleri bir yer haline gelecek. Bütün bunlardan dolayı biz buranın idaresinde olmak istiyoruz. Eğer Cumhurbaşkanımız da uygun görürse burayı almak isteriz. Çünkü bu işi en iyi bilen biziz."
Keskin, Yörsan'ın daha kötü duruma gelmesini bekleyenler olduğunu, şirkete ortak olmak isterken art niyetli davranmadıklarını da ekledi.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırınız.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR