Marketlerin Kesintisiz Hizmet Vermesi İçin Tavsiye Kararı Verildi

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Yönetim Kurulu Başkanı Aykaç, sağlıklı hizmet ile dengeli çalışma şartlarının temin edilmesi adına GPD üyesi marketler için çalışma saatlerinin 10.00-20.00 arasında düzenlenmesi doğrultusunda öneri kararı verdiklerini ifade etti.

Marketlerin Kesintisiz Hizmet Vermesi İçin Tavsiye Kararı Verildi

Marketlerin Kesintisiz Hizmet Vermesi İçin Tavsiye Kararı Verildi

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Yönetim Kurulu Başkanı Aykaç, sağlıklı hizmet ile dengeli çalışma şartlarının temin edilmesi adına GPD üyesi marketler için çalışma saatlerinin 10.00-20.00 arasında düzenlenmesi doğrultusunda öneri kararı verdiklerini ifade etti.

GPD Yönetim Kurulu Başkanı Galip Aykaç, yaptığı yazılı açıklamasında, toplum için oldukça önemli bir devlet vazifesini yerine getiren perakende personellerinin çalışma şartlarının iyileştirilmesi, marketlerde gereken hijyen tebdirlerinin eksiksiz bir şekilde uygulanması ve ürün tedariğinde aksaklık olmaması için çalışma saatlerine dair öneri kararı verdiklerini belirtti.

Personel sağlığının ve yeterli dinlenmeyle dengeli çalışma ihtiyaçlarının, yoğun halk talebinin kesintisiz bir şekilde giderilmesi için önem taşıdığını belirten Aykaç, şu ifadeleri kullandı:

"Aldığımız tavsiye kararı, üyemiz marketlerin 26 Mart Perşembe gününden itibaren çalışma saatlerini haftanın yedi günü 10.00 açılış ve 20.00 kapanış olarak düzenlemeleri yönündedir. Çalışanlarımızın işe geliş gidiş koşullarını, mağaza içinde oluşacak yoğunlukları, ürün tedarik süreçlerimizi ve market içi sağlıklı hizmet için genel hijyen çalışmalarını dikkate alarak bu kararı verdik. Müşterilerimizin acil ihtiyaçları haricinde evden çıkmamaya özen göstereceklerine ve alışverişleri için bu saatlere dikkat edeceklerine inanıyoruz. Market içinde ve dışında sosyal mesafe kuralına uyulmalı. Alınan tedbirler hem toplumun hem de market çalışanlarının sağlığının korunması açısından önemli."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR