Hazine Bakanı Albayrak, sosyal medya hesabından Kasım ayında yaşanan ekonomik gelişmelere yönelik paylaşımda bulundu. Albayrak, paylaşımında önemli mesajlar verdi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında, "Kasım ayı kurda ve faizlerde sağlanan pozitif gelişmelerin yanında ekonomik güvenin arttığı bir ay oldu. Güçlü dış ticaret rakamları ile dengelenmede iyi bir performansı yakaladık. Gevşemeden, adımlarımızı kararlılıkla hayata geçirmeye devam edecek ve hedeflerimize ulaşacağız" dedi.

Hazine Bakanı Berat Albayrak, küresel sorunlar açısından önemli görüşmelerin yapıldığı G20 Liderler Zirvesi'nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a eşlik etti.

Hazine Bakanı Berat Albayrak tarafından paylaşılan grafikte ise, Kasım ayı Ekonomik Güven Endeksinin, ekime göre yüzde 9.1'lik bir artış sağladığı görülüyor. Grafikte ayrıca dış ticaret açığının Kasım ayında yüzde 90.5 azalarak 604 milyon dolara gerilediği belirtilirken, tahvil ve ticari kredi faizlerindeki düşüşün de altı çizildi.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.