Borsa Yılın En Yüksek Seviyesini Gördü

Borsa İstanbul endeksi 106 bin puanı aşarak yılın en yüksek seviyesini gördü.

Borsa Yılın En Yüksek Seviyesini Gördü

Borsa İstanbul'da BIST endeksi artışını devam ettiriyor. Bıst 18 Kasım itibatı ile yüzde 0.50 artışla 105.902,43 seviyesi ile açılış yapmıştı.

Borsa'da BIST endeksi yüzde 1'in üzeriinde değer kazanarak 106 bin puanı aştı.

Geçen hafta genelinde, ABD ile Çin arasında devam eden ticaret görüşmeleriyle ilgili beklentilerin pozitif seyretmesi, küresel pay piyasalarında alıcılı bir havanın hakim olmasına sebep olurken, ABD'de Dow Jones endeksi 28 bin puanın üzerinde kapanış yaparak tüm zamanların rekorunu kırmıştı.

BIST 100 endeksi geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump'ın ABD'de görüşmesinin ardından artan risk iştahıyla haftalık bazda yüzde 2,16 yükselişle, 105.379,71 seviyesinden haftayı tamamlamıştı.

Analistlere göre, bugün yurt içinde konut satışları, kısa vadeli dış borç istatistikleri ve konut fiyat endeksi verileri, yurt dışında ise Avrupa Merkez Bankası Finansal İstikrar Raporu ve ABD Merkez Bankası üyesi Loretta J. Mester'in konuşması takip edilecek, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 106.000 seviyesinin önemli direnç, 102.500'ün ise destek konumunda olduğu kaydedildi.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR