Altın Tarihi Rekorunu Kırdı

Altının gram fiyatı 167,4 lira şimdiye kadarki en yüksek rakamını gördü.

Altın Tarihi Rekorunu Kırdı

Güne pozitif giriş yapan ve altının ons fiyatından aldığı destekle alış ağırlıklı bir seyir takip eden altının gram rakamı, şimdiye kadarki en yüksek seviyesi olan 167,4 lirayı gördü. Altının gram fiyatı saat 16.45 itibarıyla önceki kapanışa nazaran yüzde 0,8 değer kazancıyla 167,2 liradan, altının ons fiyatı da yüzde 0,9 çıkışla 1.323 dolardan hareketleniyor.

Uzmanlar, bu akşam belirlenecek ABD Merkez Bankası (Fed) Açık Piyasa Komitesi (FOMC) görüşmesi kararları öncesinde altın fiyatlarının çıkış eğiliminde hareket ettiğini belirtti. Fed'in politika faizini 25 baz puan yükselterek yüzde 1,50-1,75 aralığına yükseltmesine net gözüyle bakıldığını ifade eden uzmanlar, karar sonrası Fed Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı basın toplantısının da izlenmesi gerektiğini açıkladı.

Uzmanlar, Powell'ın ifadeleri ve Fed üyelerinin 2018 senesini tamamına yönelik faiz beklentilerinin altın rakamlarının yönü üzerinde etkili olacağını belirterek, teknik açıdan altının gram rakamında 164 liranın destek, 167,5 liranın ise direnç konumunda olduğunu belirtti.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR