Güzel Sanatlar Liselerine Kayıtlar Ne Zaman, Hangi Tarihte Başlayacak?

MEB, Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu'nu açıkladı. Yayınlanan kılavuzda yetenek sınavları ve okul kayıt tarihleri öğrencilerin bilgisine sunuldu.

Güzel Sanatlar Liselerine Kayıtlar Ne Zaman, Hangi Tarihte Başlayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, LGS sonuçlarını açıkladı ve Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’nu yayınladı. İnternet sitesinden yayınlanan kılavuzda Güzel Sanatlar, Spor, Klasik Sanatlar ve Musiki, Görsel Sanatlar ve Spor ve Anadolu İmam Hatip Liselerine yerleştirme işlemleri konusunda okul kayıtlarının 12 Temmuz 2019 saat 17.00’ye kadar tamamlanacağı bildirildi.

MEB’in açıklamasında ‘’Güzel Sanatlar Liseleri, Spor Liseleri, Klasik Sanatlar ve Musiki Liseleri, Görsel Sanatlar ve Spor Programı/Projesi Uygulayan Anadolu İmam Hatip Liselerine yerleştirme işlemleri ile ilgili öğrencilerin okullara kayıtları 12 Temmuz 2019 tarihinde saat 17.00’ye kadar tamamlanacaktır.’’ İfadeleri kullanıldı.

Daha önce yapılan açıklamada ise Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri için yetenek sınavının 1-5 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacağı ifade edilmişti.

Son Dakika Eğitim Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR