Trump Beyrut Açıklamasını Değiştirdi: 'Kaza Olabilir'

Önceki gün Beyrut'taki patlamanın ''saldırı'' olduğunu söyleyen ABD Başkanı Donald Trump, renk değiştirdi. İsrail'i karşısına alamayan Trump, bugün aynı konuya '' belki bir kazaydı'' yorumunu getirdi.

Trump Beyrut Açıklamasını Değiştirdi: 'Kaza Olabilir'

Trump Beyrut Açıklamasını Değiştirdi: 'Kaza Olabilir'

Beyrut'ta yüzlerce insanın acı çekmesine yol açan amonyum nitrat patlaması beraberinde katlanılmaz acılar getirdi.

TRUMP'TAN REVİZE EDİLMİŞ BEYRUT AÇIKLAMASI
Patlamadan saatler sonra ilk açıklamayı yapan Trump, Beyaz Saray'da yaptığı ''bu korkunç bir saldırı'' açıklamasını revize etti.

Son açıklamasında olayın ''korkunç'' olduğunu söyleyen Trump, ''(Lübnanlılar) Bunun daha ne olduğunu bilmiyorlar, kimse bilmiyor. Şu anda incelemeler sürüyor. Olayda bazı bomba parçaları şeyler etrafa saçılmış, bu belki bir kazaydı belki de bir saldırıydı.

Şu anda kimsenin bir şey söyleyebileceğini sanmam. Konuya bakıyoruz. Bazıları bunun saldırı olduğunu düşünüyor, bazıları düşünmüyor.'' dedi.

Trump, patlama nedeniyle birçok kişinin yaşamını yitirdiğini, birçok kişinin de ağır yaralandığını vurgulayarak, ''Lübnan'ın yanında duruyoruz. Biliyorsunuz bu ülke ile çok iyi ilişkimiz var. Ancak, Lübnan, birçok kargaşanın, birçok sorunun etkisi altında.'' değerlendirmesinde bulundu.

Donald Trump, önceki gün bir gazetecinin olayı neden ''saldırı'' olarak nitelendirdiğini sorması üzerine, "Generallerimizin bazıları ile görüştüm. Bunun bir saldırı olduğunu düşünüyor gibilerdi. Bu, bir tür üretim patlaması falan değildi.'' demişti.

ESPER İLE TRUMP ÇELİŞMİŞTİ
Bununla birlikte ABD Savunma Bakanı Mark Esper de Trump'ın bu sözlerinin aksine, ''Birçok kişi bunun bir kaza olduğuna inanıyor.'' demişti.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR