Rusya, Olası Bir Savaş Durumunda Vuracağı 7 Noktayı Açıkladı

Rusya Devlet Televizyonu Russia-1, ABD'nin Rusya için tehdit haline gelmesi durumunda hipersonik Tsirkon füzelerinin vuracağı 7 noktayı açıkladı.

Rusya, Olası Bir Savaş Durumunda Vuracağı 7 Noktayı Açıkladı

Rusya'nın olası bir savaş durumunda vuracağı 7 nokta açıklandı.

Rusya'nın devlet kanalı Russia-1 televizyonundaki haber programında yer alan vurulacak 7 nokta haberi dünya gündemine oturdu.

İLK HEDEF PENTAGON

Habere göre,bahsedilen listedeki ilk hedefin ABD'nin üst düzey askeri komutanlarının yanı sıra Genelkurmay Başkanı'nı da barındıran Pentagon. İkinci hedef ise Washington'un 100 km kuzeybatısında ABD Deniz Kuvvetleri ve Deniz Piyadeleri'nin bulunduğu Camp David Hükümet Komuta Merkezi.

7 TEMEL NOKTA ŞİMDİDEN BELİRLİ

Rus Tsirkon hipersonik füzelerinin bir başka olası hedefi ise Fort Ritchie tesisi. Ancak 1998'de resmi olarak kapatılan üssün neden seçildiği bilinmiyor. Dördüncü hedef California'da bulunan McCellan Stratejik Taarruz Güçleri Komuta Merkezi. Basında yer alan habere göre beşinci hedef ise çok düşük frekanslı radyo yayınları kullanan ve ABD denizaltıları ile iletişimi sürdürmekten sorumlu olan Jim Creek Nükleer Güçler Komuta Merkezi. Raven Rock Dağ Kompleksi ve Fort Ritchie'te (Raven Rock Dağ Kompleksi için destek sağlayan üs) vurulacak hedefler arasında gösteriliyor.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR