NATO'dan Açıklama: Türkiye ve Yunanistan Arasındaki Görüşmelerde İlerleme Var

Türkiye ve Yunanistan Arasındaki Gelişmeler Hakkında Gelişmeler Hakkında Açıklamalarda Bulundu: Türkiye ile Yunanistan arasındaki teknik görüşmelerde "iyi bir ilerleme" kaydedildiğini bildirdi.

NATO'dan Açıklama: Türkiye ve Yunanistan Arasındaki Görüşmelerde İlerleme Var

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Türkiye ile Yunanistan arasındaki teknik görüşmelerde "iyi bir ilerleme" kaydedildiğini bildirdi.

Stoltenberg, Pedro Sanchez ve NATO karargahındaki görüşmesinden sonra aaçıklamalarda bulundu. Yaptığı son açıklamalarında, Yunanistan ve Türkiye'nin Doğpu Akdeniz'de kategorize etme biçimleri oluşturulması, denizde ve havada istenmeyen hadiselerin ve kazaların önlenmesi için bugüne kadar birkaç toplantı yapıldığını açıkladı. 

"İYİ BİR İLERLEME KAYDEDİLDİ"

Stoltenberg, "Bu toplantılar devam ediyor. İyi bir ilerleme kaydedildi." diye konuştu.

Toplantıların askeri teknik görüşmeler olduğunu vurgulayan Stoltenberg, bunların Almanya'nın anlaşmazlıkların çözümü konusunda yürüttüğü diplomatik çabalara tamamlayıcı nitelikte olduğunu ifade etti.

Stoltenberg, Almanya'nın çabalarının dün Türkiye ile Yunanistan'ın istikşafi görüşmeleri yeniden başlatma konusunda anlaşmasını sağladığını belirterek, bundan memnuniyet duyduğunu, Türk ve Yunanlı liderlerle yakın temas içinde olmayı sürdüreceğini söyledi.

 

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR