Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Coronavirüs'te Umut! İngiltere'den Yeni Tedavi Yöntemi

Coronavirüs salgınına karşı dünya genelinde ilaç ve aşı çalışmaları sürerken İngiliz bilim adamları coronavirüsü ağır geçiren vakalar için yeni bir tedavi yönteminin klinik deneylerine başlayacağı kaydedildi.

Coronavirüs'te Umut! İngiltere'den Yeni Tedavi Yöntemi

Coronavirüs Yeni Umut! İngiltere'den Tedavide Yeni Yöntem

İngiliz bilim adamları coronavirüs tedavisi kapsamında hastalığı ağır geçiren vakalar için yeni bir tedavi yönteminin klinik deneylerine başlıyor.

Bilim insanları yaptıkları araştırmalarda coronavirüsü ağır geçiren hastalardan alınan örneklerde bağışıklık hücresi olarak bilinen T hücresi sayısının kritik seviylerin altına indiğini tespit edildi.

Bilim insanları kritik seviyenin aştına düşen T hücresi sayısını arttımak için Interleukin 7 adlı ilacın klinik deneylerine başlanacağı belirtildi.

Yapılan araştırmalarda yetişkin bir insanda T hücresinin 2 bin ile 4 bin arası bulunurken, test yapılan hastalarda bu sayının 200 ile 1200 seviyesine düştüğü tespit edildi.

Bilim insanları parmak ucundan alınan kan örneği ile T hücre sayısının ölçüleceğini ve coronavirüs hastalığının seyrini ön görülebileceği belirtiliyor.

Küçük bir sespis hasta grubu üzerinden denenen ilaçta kandaki belirli hücrelerin sayısının arttığı gözlemlenitken, coronavirüs hastalarında uygulanırsa T hücresinin azalacağı ve düşme oranının tersine çevrileceği belirtiliyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/admin/web/web.haber365.com/public_html/public/themes/nova/index.php:5)

Filename: core/Common.php

Line Number: 443

Error

An Error Was Encountered

Unable to find theme layout: index