Angela Merkel'den 'Oruç Reis' Açıklaması

Almanya Şansölyesi Angela Merkel, ülkesindeki ırkçı saldırıları engellemek yerine provokatif bir söylemde bulunarak, Türkiye'yi üstü kapalı tehdit etti.

Angela Merkel'den 'Oruç Reis' Açıklaması

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Oruç Reis sismik araştırma gemisinin Antalya Limanı'na dönmesinin Avrupa Birliği (AB) zirvesi öncesi iyi bir işaret olduğunu söyledi

Merkel, Almanya'nın AB Dönem Başkanlığı kapsamında yaptığı konuşmada, Oruç Reis gemisinin dönmesine ilişkin, 'Oruç Reis'in tekrar Türk limanına dönmesi zirve öncesi iyi bir işaret.' dedi.

'AB ZİRVESİNDE BU KONU KONUŞULACAKMIŞ! ÖNCE İNSANLARINIZI KURTARIN

Koronavirüs salgınını durduramayan ve Avrupa'da binlerce insanın salgından ölümüne birinci dereceden sebep olan Avrupa Birliği üye ülkesi liderleri 10-11 Aralık'ta düzenlenecek zirvede bu konuyu konuşacaklarmış konu ile ilgili olarak Başbakan Merkel, bu konunun 10-11 Aralık'taki zirvede dikkate alınacağını belirtti.

Türkiye'nin dünyada en çok mülteciyi barındıran ülke olduğunu vurgulayan Merkel, "AB içinde mülteci tartışmalarında ne kadar zorlandık. Türkiye bu konuda saygıyı hak ediyor. Türkiye'ye destek olmaya devam etmeliyiz." diye konuştu.

Merkel, AB üyesi Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne dayanışmasını da yineledi.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR