Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Eskişehir İl Danışma Toplantısı'nda Esti Gürledi!

Eskişehir'de AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ülkemizin memur ve bürokratlarına yönelik skandal sözlerine çok sert tepki gösterdi.

23.10.2021-15:47 - (Son Güncelleme: 23.10.2021-17:38)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Eskişehir İl Danışma Toplantısı'nda Esti Gürledi!

Geride bırakmaya yaklaştığımız bu hafta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için oldukça yoğun geçti. Her güne bir açıklama sığdıran Başkan Erdoğan, bugün de Eskişehir’de partisinin İl Danışma Toplantısı’nda konuştu. Eskişehir'de AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ülkemizin memur ve bürokratlarına yönelik skandal sözlerine çok sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında, ‘Kadrolu militanlarını öne sürerek yurtlar üzerinden üniversite gençliğimizi provoke ettiler, öğretmenleri tehdit ettiler. Sen kimsin de benim memurumu, polisimi, öğretmeni mi tehdide yelteniyorsun? Memurlarımıza sesleniyorum: Sakın ha bu oyunlara gelmeyin! Bunların hiçbirisi sizin kılınıza dokunamaz’ ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir Ticaret Odası Kongre Merkezi'nde AK Parti Eskişehir Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuştu. Partililere hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, ‘Biz bugünlere büyük ve Güçlü Türkiye sevdasına gönül veren isimsiz kahramanların gayretiyle geldik" dedi. Gençlere seslenen Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü; ‘Bizim yolumuz bugünde gerektiğinde vatanı bayrağı ezanı ve istikbali uğruna can vermekten gecikmeyen gençlerin yoludur. Başımız dik alnımız ak bir şekilde 20 yıldır bu yolda yürüyoruz. İlk günkü aşkla aziz milletimize hizmet etmenin mücadelesini veriyoruz. Ayrımcılık bizde yoktur. Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefimize eninde sonunda muhakkak ulaşacağız. Bu uğurda tempomuzu asla düşürmeden çalışmaya devam ediyoruz.’ 

TÜRKİYE'NİN FARKLI COĞRAFYALARDA YAZMIŞ OLDUĞU DESTAN HEPİMİZİN ORTAK DESTANIDIR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Eskişehir’de katıldığı AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda gerçekleştirdiği konuşmasının öne çıkan başlıklar şu şekilde; Gençler gördüğünüz gibi dimdik ayaktayız. Burada üzerine basa basa ifade ediyorum: Huzurun istikrarın barışın teminatı AK Parti ve Cumhur İttifakıdır. Son 10 yılda karşılaştığımız badireleri nasıl atlattıysak 2023 limanına da ülkemizi selametle kavuşturacağız. Yurt içinde ve yurt dışında gayret göstermeye devam ediyoruz. Bu hafta 4 günlük bir Afrika ziyareti gerçekleştirdik. Angola'da, Togo'da ülkelerimiz arasında verimli görüşmeler yaptık. Togo'da komşu ülkeleri davet ederek Burkino Faso ile orada görüşme yaptık. Togo'da yaptığımız görüşme ve Nijerya'da yaptığımız görüşmelerde birçok alanda önemli kararlar aldık. Buralar bizden önce tanınmayan bilinmeyen yerlerdi. Bugün kıtanın her yerinde Türk ürünlerinin Türk şirketlerinin yardım elini uzatan STK'ları görüyor ve iftihar ediyorum. Türk müteahhitler kıtanın her bir tarafında mega projelere imza atıyor. Öyle ki bazı ülkeler bizi Türk şirketlerinin inşa ettiği havalimanlarında kamu binalarında karşılıyor. Türk üniversitelerinden mezun gençler kendi toplumlarına hizmet ediyor. STK'larımızın tüccarlarımızın siyasetçilerimizin emeği olan bu başarı hepimizin ortak başarısıdır. Türkiye'nin farklı coğrafyalarda da yazmış olduğu destan hepimizin ortak destanıdır. Türkiye'nin verdiği mücadele sömürgecileri rahatsız ediyor. İhracat nedir, üretim nedir, kalite nedir bilmeyen bu kifayetsizler Türkiye'nin Afrika'da ne işi var diyor. Aynı soruyu ülkemizdeki tescilli lejyonerleri de soruyor. Avrupa'daki katliamları ile yüzleşmek yerine Türkiye'ye laf atanları muhatap almıyoruz. Cezayir'de Ruanda'da insanları katlettiniz. Kim bunlar Batı! Fransa. Bunlar bize insanlık dersi veremez, önce Türkiye'den insanlığı öğrenmeleri lazım. Bizi Afrika politikamızdan dolayı eleştirenlere Afrikalı kardeşlerimiz cevap veriyor. Afrika kıtası ile iş birliğimizden rahatsız olanlara rağmen iş birliğimizi güçlendireceğiz. Yurt dışında bu adımları atarken ülkemizi ihmal etmiyoruz. Hemen her hafta ülkemizin bir şehrini ziyaret ediyor ve toplu açılış heyecanını yaşıyoruz. Önceki hafta Adana'da resmi açılışlar yaptık. Yine aynı gün ülkemizin en stratejik sanayi tesislerinden biri olan Ceyhan'da çok önemli bir tesisin temelini attık. Hizmet yolculuğumuza Eskişehir'de devam ediyoruz. Toplantımızın ardından Eskişehir'de 52 yeni fabrikanın açılışını gerçekleştireceğiz. Akabinde bakanlıklarımızın kurumlarımızın tamamladığı toplam yatırım bedeli 2,7 milyar lirayı aşan 106 ayrı eserin toplu açılış törenini gerçekleştireceğiz.

BİZ SİZİN GİBİ DEĞİLİZ ESERLERİMİZLE KONUŞUYORUZ

CHP’nin insanları siyasetten soğutmak için birçok yol denediğini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin pervasızlığının arttığını dile getirdi. Ana muhalefet partisi CHP’nin Eskişehir'de yaptıkları hangi eser var? Bunlardan bol bol nasihat dinlersiniz. Hep söylüyorum ya Ziya Paşa'nın sözünü: Eşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Gelirken şehir hastanesinin önünden geçtik. Biz buyuz işte. Devasa Eskişehir Şehir Hastanesi. Hamdolsun. Bugün millet bahçesinin açılışını yapacağız. Bu eserlerin inşasına katkı sunan herkese şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Allah ömür millet yetki verdikçe tüm vilayetlerimiz için çalışmayı sürdüreceğiz. Bunun için önümüzdeki 1 buçuk yılı çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Eskişehir, 2023'te sandıkları patlatmaya var mıyız? Çok çalışacağız, ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları kapı kapı dolaşacağız. 2023 senesi yaklaştıkça CHP'nin pervasızlığı artıyor. Milleti siyaset kurumundan soğutmak için yalan terörü dahil her şeyi deniyorlar. Yolsuzluk, hırsızlık, tecavüz. Tüm bu skandallarının üzerini örtmek için her yolu deniyorlar. Kadrolu militanlarını öne sürerek yurtlar üzerinden üniversite gençliğimizi provoke ettiler, öğretmenleri tehdit ettiler. Sen kimsin de benim memurumu, polisimi, öğretmeni mi tehditte yelteniyorsun? Memurlarımıza sesleniyorum! Sakın ha bu oyunlara gelmeyin! Bunların hiçbirisi sizin kılınıza dokunamaz! Bunlar sadece şu anda yönetiminde olduğu belediyelerde işçileri atarlar ama bunun bedelini de ödeyecekler. Alma mazlumun ahını çıkar aheste. Çıkacak! Milletimizin hiçbir kesimi yok ki CHP'nin tehditlerinden nasibini almasın, yalan terörüne maruz kalmasın!

FAŞİST KODLARINDAN KURTULAMAYACAKLARINI BİLİYORDUK MİLLETİMİZ DE HAKİKATİ GÖRDÜ

Milletimiz bizden çok şey bekliyor, beklentilere cevap vermeliyiz diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halkın sonunda CHP’nin gerçek yüzünü gördüğünü söyledi. Yeni CHP dediklerinin milletimize 1940'ları aratacak kadar faşist, nobran, küstah bir zihniyeti temsil ettiği anlaşıldı. Faşist kodlarından kurtulamayacaklarını biliyorduk ama milletimiz de hakikati gördü. Türkiye'nin son 20 yılına damga vurmuş bir kadro olarak boşa geçirecek tek bir saniyemiz bile yoktur. Eskişehir 'in anaları 2023'ü CHP'ye zindan edecektir. Ama çok çalışacağız. Milletimiz bizden hizmet bekliyor. Miletimiz bizden hak ve özgürlüklerine sahip çıkmamızı bekliyor. Miletimiz bizden büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa etmemizi bekliyor. Onca iftiraya rağmen milletimiz bize güveniyor. Geleceğini AK Parti'de ve Cumhur İttifakı'nda görüyor. Ulaşamadığımız kapısını çalmadığımız her insanımızın vebali omuzlarımızdadır.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal