Osman Kavala Konusunda Alman Blid Gazetesi Başkan Erdoğan Hakkında Sınırı Aşan Haber Yayınladı!

Kızıl Soros lakaplı Osman Kavala için 10 ülkenin büyükelçilerinden serbest bırakın çağrısı gelmişti. Almanya'da yayın yapan Bild gazetesi, haddini aşarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan için ağır ifadelerin olduğu bir haber yayımladı.

23.10.2021-12:30 - (Son Güncelleme: 23.10.2021-15:05)Osman Kavala Konusunda Alman Blid Gazetesi Başkan Erdoğan Hakkında Sınırı Aşan Haber Yayınladı!

Kızıl Soros lakaplı Osman Kavala için 10 ülkenin büyükelçilerinden serbest bırakın çağrısı gelmişti. Yapılan bu çağrı üzerine hem Dışişleri Bakanılığı’ndan hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sert tepkiler geldi. Almanya'da yayın yapan Bild gazetesi, haddini aşarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan için ağır ifadelerin olduğu bir haber yayımladı. Erdoğan'ın hedef gösterildiği haberde, Osman Kavala savunması yapıldı. 10 büyükelçinin Osman Kavala'nın serbest bırakılması çağrısı sonrası Türkiye, diplomatları Dışişlerine çağırmış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, Afrika ziyareti dönüşü uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada, ‘Bakın şimdi AİHM bir karar almış. Bu Kavala denilen Soros artığıyla ilgili olarak Türkiye'yi adeta burada mahkum etmek istiyorlar. 10 tane büyükelçi bu açıklamayı niye yapar? Bu Soros artığını savunanlar, bunu nasıl bıraktırırız gayreti içindeler. Söyledim Dışişleri Bakanımıza, bizim bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz. Türkiye'ye böyle bir ders vermek haddinize mi sizin? Kimsiniz siz? Neymiş? Kavala'yı bırakın. Sen kendi ülkendeki haydutları, katilleri, teröristleri bırakıyor musun? Amerika'sı, Almanya'sı, hangisi böyle bir şeyi şu ana kadar yaptı? Yapmadılar ve yapmazlar. Konuştuğu zaman sana verecekleri cevap şudur, 'yargı bağımsızdır.' Sizde yargı bağımsız da bizdeki yargı bağımlı mı? Bizdeki yargı, bağımsızlığın en güzel örneklerini veriyor’ ifadelerini kullanmıştı.

ALMAN BILD GAZETESİ'NDEN SINIRI AŞAN HABER

Osman Kavala’nın serbest bırakılması çağrısına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sert cevap geldi. Başkan Erdoğan’ın 10 büyükelçinin yaptığı Osman Kavala’yı serbest bırakın çağrısına verdiği cevabı gazetesine taşıyan Alman Bild gazetesi sınırı aşan bir habere imza attı. Almanya'da yayın yapan Bild gazetesi, son yayımladığı haberle haddini çok aştı. Hedefe Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı koyan gazete, ‘Erdoğan'ın büyükelçilere sert çıkışı: Siz kimsiniz?’ başlığını kullandı. Başkan Erdoğan'a, ‘otoriter olmak’, ‘muhalefetle dalga geçmek’, ‘kadın haklarına saygı duymamak’ gibi komik gerekçelerle saldıran Bild, Cumhurbaşkanın da bahsettiği iadeler için ‘terörist’ ifadesini kullanamadı ve Kavala'nın serbest kalmamasını buna bağlayarak ‘hükümdarın çılgın gerekçesi’ tabirini kullandı. Erdoğan'ın 10 büyükelçi için kullandığı ‘10 tane büyükelçi bu açıklamayı niye yapar? Bu Soros artığını savunanlar, bunu nasıl bıraktırırız gayreti içindeler. Söyledim Dışişleri Bakanımıza, bizim bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz’ sözlerini ‘tehdit’ olarak lanse eden Bild, konuyu bağlamından kopartarak, bir anda Türkiye'nin ekonomisini incelemeye aldı.

KAVALA KONUSUNU BİR ANDA EKONOMİYE BAĞLADILAR

Kızıl Soros lakabıyla bilinen Osman Kavala konusunu haber yapan Alman Bild gazetesi haberin içerinde Türkiye’deki ekonomik duruma da değindi. Son dönemdeki dolar-TL kurunda yaşanan hareketliliği anlatan Alman Bild, Türk Lirası'ndaki düşüşe dair bir grafik yayınladı. Grafikte, Türkiye'nin yaşadığı acı olaylara da yer verildi. 10 Ağustos 2014'te Erdoğan'ın başkan seçildiği belirtilirken, TL'deki ilk derin düşüşün 10 Ekim 2015 tarihli Ankara'daki bombalı saldırı sonrası olduğu kaydedildi. 15 Temmuz kanlı darbe girişimi, Berat Albayrak'ın Maliye Bakanı olduğu dönem ve sonrası grafikte gösterildi. Gazetenin Yayın Yönetmeni Yardımcısı Paul Ronzheimer ise, yayınladığı kısa bir videoda, gelişmeleri büyük bir endişe ile izlediklerini belirterek, ‘Erdoğan tamamen kendini kaybediyor. Umarım bizi endişelendirecek gelişmeler olmaz. Türkiye'de bu yönetimle artık her şey mümkün görünüyor’ dedi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal