CHP'li Belediye Başkanının Tecavüzüne Uğrayan Kadın Konuştu

Didim son günlerde CHP'li Belediye Başkanı Deniz Atabay'ın beş sene önce kendisinden iş istemek için giden S. isimli kadını iki ay boyunca tehdit ederek cinsel taciz uyguladığı iddiaları ile çalkalanıyor.

12.09.2020-10:52 - (Son Güncelleme: 12.09.2020-11:31)CHP'li Belediye Başkanının Tecavüzüne Uğrayan Kadın Konuştu

CHP'li Belediye başkanının net bir dille kabul etmediği tecavüz iddialarıyla ilgili Hürriyet'e konuşan kadın, olayı 'Kocamdan ayrıldıktan sonra tek başıma kaldım, maddi sıkıntıya düştüm. Oğlumu yanıma alabilmek için çalışmam gerektiğini anladım. Belediyenin kapısını çaldım. 'Başkanla görüşmek istiyorum' dedim. Başkan Atabay'a 'Temizlik, çaycılık yaparım' dedim. 'Size döneriz' dedi. Aynı akşam, iş insanı olduğunu öğrendiğim Ali Çağlar beni aradı. 'Belediye başkanı ile iş talebinizle ilgili görüşmüşsünüz. Kabul ederseniz gelip sizi alayım' dedi. Ben de 'Olur' dedim. Gittiğimiz yer Çağlar'ın çiftliğiymiş.' diye konuştu.

'ALIŞKAN OLMADIĞIM İÇİN KONTROLÜ KAYBETTİM'

İstismara uğrayan kadın başından geçenleri şu ifadelerle anlattı:

'İçeri girdiğimde beni şu anda belediye başkan yardımcılığı yapan Öznur isimli bir kadın karşıladı. İçeride Öner Çiçek isimli biri daha vardı. 3 erkek 2 kadındık. Onlar içki içip sohbet ediyordu. 'Bir şey içer misin?' diye sordular. 'Yok' dedim. Öznur Hanım ısrar etti. 'Tamam, içeyim' dedim. Ama bünyem alışık olmadığı için kontrolü kaybettim.'

'GÖRÜNTÜLERİ AİLENE GÖNDERİR SENİ MAHVEDERİZ'

Ardından zorla uyuşturucu kullandıktan sonra fenalık geçirdiğini, bu esnada evdekilerin kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia eden S., 'Kendime geldiğimde bağırıp, ağlamaya başladım. Ali 'Seni evine bırakayım' dedi. Arabaya bindiğimizde 'Görüntülerini çektik biliyorsun. Bundan sonra gel dediğimizde gelmezsen görüntüleri ailene gönderir seni mahvederiz' diye tehdit savurdu. 'Yeter ki ailem, oğlum duymasın' dedim ve dedikleri her şeyi yaptım. Haftada ya da bazen 10 günde bir arıyordu. Arada bana para veriyorlardı. Öyle yaşamaya çalışıyordum. 2 ay boyunca cehennemi yaşadım. 2 ay sonunda İzmir'de bir arkadaşımın yanına kaçtım' şeklinde konuştu.

'TEK HAYALİM SUÇLULARIN CEZASINI ÇEKMESİ'

''Atabay açıklama yaptı. 'Komplo' dedi. Ne dersiniz?'' sorusuna da cevap veren S. 'Rant çetesi diyor. Ben bu çetenin elemanıymışım. Komplo kurmuşum. Hadi Allah aşkına… Ne çıkarım olabilir. Komplo kurmak isteseydim, daha güçlü belediye başkanlarına musallat olmaz mıydım? Niye Didim Belediye Başkanı? Sansasyon yaratacak birini seçerdim ünlü olmak isteseydim. Tek hayalim suçluların cezasını çekmesi' dedi.

'5 YIL BOYUNCA PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRDÜM'

Tecavüz edildiğini iddia eden kadın, beş sene boyunca neden sustuğu sorusuna da şu cevabı verdi:

'5 yıl boyunca Ege Üniversitesi Hastanesi'nde psikolojik tedavi gördüm. Beni bulurlar, başıma bir şey gelir, 20 yaşındaki oğlum olanları öğrenir, ellerindeki videoları gönderirler diye çok korktum. Ama artık korkmuyorum. Yoluma devam etmek için konuşmam lazım. Psikoloğumla böyle karar verdik. Başıma gelenler medyada çıkınca İçişleri Bakanlığı olayı araştırmak için devreye girdi. 2 müfettiş gönderdi. Bugün ifade verdim. Onlara da anlattım. Ben benim gibi başka kadınlar da yanmasın diye konuşuyorum. İş için kapısını çalan başka kadınlara da aynısını yapmadığını biliyor muyuz? Hayır. Araştırılsın. Çıksın ortaya.'

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR