Caner Erkin: 'Inter Kariyerimi Frank De Boer Bitirdi'

Beşiktaş'ın deneyimli oyuncusu Caner Erkin, Inter'de forma giyerken en zor zamanını Frank de Boer'le geçirdiğini açıkladı.

25.05.2020-08:50 - (Son Güncelleme: 25.05.2020-10:15)Caner Erkin: 'Inter Kariyerimi Frank De Boer Bitirdi'

2016 senesinde Fenerbahçe’den giderek, İtalyan büyük kulüplerinden Inter’in yolunu tutan, fakat gerçekleşen hoca değişikliği ile umduğunu bulamayarak kısa bir zaman sonra Beşiktaş’a transfer olan Caner Erkin, İnter zamanlarını İtalyan medyasına aktardı.

'FRANK DE BOER'İN TUTUMU, INTER KARİYERİMİ BİTİRDİ'

Hedefinin İnter gibi bir takımda düzenli olarak görev yapmak ve kupalar kazanmak olduğunu, bu sebeple İnter’e gittiğini belirten Caner Erkin, "Bunun yanında Inter taraftarının tadını çıkarmak istiyordum. Mancini görevden ayrıldıktan sonra ben kalıp savaşmak istedim. Ancak göreve gelen Frank de Boer’in bana karşı tutumu hiç hoş değildi. Beni altyapıdan yeni çıkmış bir oyuncu gibi bıraktı. Bu durum da kabul edilemezdi. Mancini beni sol kanatta oynatmak istiyordu ve sezon öncesinde oynanan tüm maçlarda şans tanımıştı. Bana çok güvendi. Gittiğine çok üzüldüm. Futbolda her şey olabilir. Ama Frank de Boer’in tutumu saygısızca ve kabaydı. Ben o ekibin bir parçası olmaktan dolayı gurur duydum. Gittiğimiz her yerde çok popülerdik. Tesisler çok özeldi ve çok mutluydum. Frank de Boer’in bana karşı neden böyle bir tutum sergilediğini hiç anlamadım. İtalya’ya ayak bastığı günden itibaren hiçbir zaman planlarında yer almadım. Kişisel antrenörle takımdan ayrı olarak çalışmak zorunda kaldım. Tutumu, futbol kariyerimi tamamen değiştirdi, Bununla ilgili bir açıklama bulamıyorum" ifadelerini kullandı.

'INTER GİBİ BİR KULÜBE NASIL ULAŞTIĞINI ANLAYAMIYORUM'

Frank de Boer’in nasıl birisi olduğunu herkesin bildiğini kaydeden Caner Erkin, "Inter gibi bir kulübe nasıl ulaştığını hala anlayamıyorum. Herkes onun tutumunun İnter’e ait olmadığını fark edebilirdi. Bana yaptıklarından sonra onun hakkında iyi bir fikrim olmadı ve asla da olmayacak" şeklinde konuştu.

Caner Erkin’in gittiği zamanda Inter’de oynayan Fransız oyuncu Jonathan Biabiany’nin "Frank de Boer, Inter tarihinin en kötü koçu" cümlesiyle alakalı olarak "Ona tamamen katılıyorum, haklı" ifadesini kullanan Caner Erkin, "Inter’de geçirdiğim zaman kötü bir kişisel deneyime dönüştü. Kim bilir, belki bir gün yine Inter’de oynayabilirim. Gerçekten çok büyük hayallerim vardı ve sadece 2,5 ay takımda kalan bir teknik direktör yüzünden bu hayallerim yıkıldı. Yapacak bir şey yoktu ve bu durum dünyanın sonu değildi. Kariyerime en üst düzeyde devam etmek istiyordum. Inter taraftarlarına sevgi ve saygılarımı gönderiyorum" değerlendirmesinde bulundu.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR