Bolu'da Corona Virüs Alarmı!

Bolu'da, Çin'den 1 hafta önce gelen, öksürük, yüksek ateş nedeniyle ve 'corona virüs' şüphesiyle hastaneye giden F.İ.'den alınarak Ankara'ya gönderilen test sonuçları için Sağlık Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı.

08.02.2020-14:14 - (Son Güncelleme: 08.02.2020-14:12)Bolu'da Corona Virüs Alarmı!

Bolu'da, yaklaşık 1 hafta önce Çin'den gelen ve yüksek ateş ile öksürük nedeniyle 'koronavirüs' şüphesiyle hastaneye başvuran F.İ.'den alınarak Ankara'ya gönderilen test sonuçları negatif çıktı.

"HASTA TABURCU EDİLDİ"

Yaklaşık 1 hafta önce Çin'den Bolu'ya gelen yüksek lisans öğrencisi F.İ., yüksek ateş ve öksürük şikayetleri nedeniyle 'koronavirüs' şüphesiyle önceki gün Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitti.

Sağlık Bakanlığı'nın genel prosedürü nedeniyle F.İ., tedbir amaçlı temassız özel odaya alındı. F.İ.'den alınan ilk örneklerde 'koronavirüs' şüphesi bulunmadığı tespit edilerek, üst solunum yolu enfeksiyonu tanısı konuldu. Ancak F.İ.'den tedbir amaçlı örnek alınarak, Ankara'ya gönderildi.

Ankara'ya gönderilen testlerin sonuçları çıktı. F.İ.'de hastalık bulgusuna rastlanmadı. Hasta taburcu edildi. Bolu Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"6 Şubat tarihinde Bolu İzzet Baysal Eğitim Araştırma Hastanesine Çin Halk Cumhuriyetinden ülkemize bir hafta önce giriş yapması ve üst solunum yolu enfeksiyonu şikâyeti bulunması sebebiyle yatırılan ve tedbir amaçlı kontrol altına alınan vatandaşımızın, Sağlık Bakanlığımızın yayınladığı rehber çerçevesinde Bakanlığımız referans laboratuvarına gönderilen tetkiklerinde Koronovirüs saptanmamıştır. Genel durumunun iyi olması ve ek tedavi gereksinimi olmaması nedeniyle vatandaşımız taburcu edilmiştir." 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR