Beşiktaş Başkanı Çebi'den Balotelli Açıklaması

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, son zamanlarda adı Beşiktaş ile geçen İtalyan yıldız Mario Balotelli ile alakalı açıklamalarda bulundu.

10.08.2020-13:01 - (Son Güncelleme: 10.08.2020-12:57)Beşiktaş Başkanı Çebi'den Balotelli Açıklaması

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş’ın organize ettiği yardım gecesi sonrasında konuştu.

Bağış gecesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Çebi, 'Bir defa herkese çok teşekkür ediyorum. Emek veren sanatçılarımıza, bugünü hazırlayan birçok emekçi arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum, burası çok güzel olmuş. Beşiktaş boyun eğmeyecek diye yola çıktığımız bir kampanya bu. İşin özü bu. Bırakmam Seni'nin sebebi bu. 80 milyon TL bu akşam için, buraya gelmeden önce de 15-20 milyon vardı, şöyle böyle 100 milyonu bulduğumuzu düşünüyorum. Kampanyanın artarak devam edeceğini ümit ediyorum. Bu geceye bu kadar sıkıştı. Siteler çökmüş. Tabii ki çok keyifliyim' ifadelerini kullandı.

'KİMSENİN MAĞDURİYETİNE SEBEP OLACAK TARZDA, BEŞİKTAŞ AŞKINA DAYANARAK BAĞIŞ YAPMASINI İSTEMİYORUM'

Gerçekleşen gecede 'son paramı gönderiyorum' gibi mesajlar dikkat çeken ve bunları kesinlikle kabul etmeyeceklerini aktaran Ahmet Nur Çebi, 'Beklediğimizden biraz fazla oldu. Bütün taraftarımıza teşekkür ediyorum. Çok iyi oldu. Burada bir şeyi vurgulamak istiyorum. Birkaç tane mesaj gördüm. 'Son paramı veriyorum' gibi. Onları gerçekten iade edeceğim. Araştıracağız. Ben kampanyanın en başında söyledim. Hiç kimsenin mağduriyetine sebep olacak tarzda, Beşiktaş aşkına dayanarak bağış yapmasını istemiyorum. Lütfen, onlar bize bir şekilde bunları göndermesinler. Gelirse de iade edeceğim' şeklinde konuştu.

'FUTBOLCULARIN İSTEKLİ OLDUĞUNU BİLİYORUM'

Başkan Çebi, oyuncuların kontratında kesintiye giderek takıma katkı sağlayıp sağlamadıklarıyla alakalı yöneltilen soruya şöyle yanıt verdi:

'Olacağını biliyorum, konuşuyorum. Bunlar daha sonra açıklayacağımız konular. Bugün burası taraftara ait. Bugün konu futbolcular değil. Ama onların da istekli olduğunu biliyorum. Yaptıkları var. Sonuçlandığı zaman bunları açıklayacağız.'

'YENİ SEZONDA ŞAMPİYONLUK İÇİN OYNAYACAĞIZ'

Taraftarın transfer istediğini, yaptıkları ve yapmaya devam edeceklerini söyleyen Çebi, 'Yeni sezonda şampiyonluk için oynayacağız. Bu sene kıl payı kaçırdık. Birkaç maç alsaydık şampiyonduk. Taraftar transfer bekliyor. Yapıyoruz, yapacağız. Ancak her zaman söylüyorum. Makul ve düzgün transferler yapacağız. Yani marka, hava, popülizm falan istemiyorum, yöneticilerim de istemiyor. Taraftarımız, bizim yönetimimiz zamanında bu tür şeyleri bizden beklemeyecekler. Biz, Beşiktaş'ı şampiyonluğa kovalayacak futbolcuları arayıp, buraya getirirken, popülizm adı altında fahiş fiyatlarla, bedeli çok ağır olan, Beşiktaş'ın kaldıramayacağı futbolcuları bizden beklemesinler' diye belirtti.

'MAKUL BÜTÇE İÇERİSİNDE GELEBİLECEK OLAN İYİ FUTBOLCULARA KAPIMIZ AÇIK'

Çebi son zamanlarda adı Beşiktaş ile geçen İtalyan golcü Mario Balotelli için ise, 'Bilemiyorum. Onu Erdal Bey takip ediyor. Makul bir bütçemiz var. O bütçenin içerisinde gelebilecek olan iyi futbolculara kapımız açık. Ama popülizm adı altında burada insanlardan yardım etmelerini isterken bunları çarçur edecek futbolcularla fotoğraf vermekten imtina edeceğimizi saygıyla Beşiktaş taraftarlarına arz ederim' ifadeleriyle açıklamalarını sonlandırdı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR