Antalya'da Başı Kesilen Genç Olayında Sıcak Gelişme!

Antalya’da akıllara durgunluk veren bir olay meydana geldi, 18 yaşında ki genç başı kesilerek öldürülmüştü.Gelişmeler haberimizde.

08.12.2021-09:15 - (Son Güncelleme: 09.12.2021-17:18)

Antalya'da dün kan donduran bir cinayet gerçekleşti. Özel bir öğrenci yurdunda aşçı olarak çalışan İhsan Güney (38),öğrenci yurdunun yemekhanesinde üniversite öğrencisi olan Mehmet Sami Tuğrul'un (18) başını satırla kesip, göğsünün üzerine yerleştirmişti.Antalya'da özel öğrenci yurdunda aşçı olarak görev yapan İhsan Güney (38) tarafından öldürülen üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul'un (18) cenazesi, babası Halil Tuğrul tarafından morgdan alındı. İhsan Güney'e daha önce şizoaffektif bozukluk (şizofreni ve duygudurum bozukluğu) tanısı konulduğu, aylık kontrollerini 4 aydır yaptırmadığı da öğrenildi. Olay, dün saat 14.30 sıralarında, Kepez İlçesi Kültür Mahallesi Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan, Antalya İlim ve Kültür Derneği'nin (Alim Derneği) öğrenci yurdunun yemekhanesinde gerçekleşmişti. Öğrenci yurdunda aşçı olarak çalışan İhsan Güney, Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü birinci sınıf öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul'un başını satırla kesti. Olayı gören öğrencilerden biri yemekhanenin kapısını kapatıp kilitledikten sonra polisi ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine intikal eden polis ekipleri, İhsan Güney'i gözaltına aldı. İhsan Güney, Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine götürüldü. Tuğrul'un cenazesi ise adli tıp kurumu morguna götürüldü.

CENAZEYİ BABASI TESLİM ALDI

Kahramanmaraş'ta Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yapan baba Halil Tuğrul, sabah saatlerinde adli tıpa giderek, oğlu Mehmet Sami Tuğrul'un cenazesini teslim aldı. Baba Tuğrul'un, üzüntüsü gözlerden kaçmadı. Cenaze, toprağa verilmek üzere Kahramanmaraş'a gönderildi

ŞİZOFRENİ TANISI KONULMUŞ

Antalya Valiliği'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada ise İhsan Güney'in 21 yıldır aşçı olarak görev yaptığı yerden cinayetin işlendiği tarihten 3 ay kadar önce, olay yeri adresinde aşçı olarak işe başladığı belirtildi."Ayrıca 17 Mart 2020 tarihinde düzenlenen doktor raporunda tanı olarak bipolar duygulanım bozukluğu, 27 Kasım 2020 tarihinde düzenlenen doktor raporunda ise bipolar duygulanım bozukluğu ve unipolar, depresyon, depresif nöbet teşhisleri konulurken 2 Mart 2020 tarihinde hastanede 15 gün yattığı ve şizoaffektif bozukluk ve bipolar duygulanım bozukluğu ile psikotik belirtisiz manik tanısı konduğu ve bu tarz hastalıklarda her ay rutin kontrollere gitmesi gerektiği halde 29 Temmuz 2021 tarihinden sonra bir daha kontrole gitmediği tespit edilmiştir" şeklinde açıklama geldi.

TUTUKLANDI

Antalya'da üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul'u, özel bir öğrenci yurdunun  yemekhanesinde öldüren aşçı İhsan Güney, emniyette yapılan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Güney, çıkarıldığı sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı. Olayla ilgili dün mahkeme, 'gizlilik kararı' ve 'yayın yasağı' kararı vermişti.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal