2000’li yılların efsanesi geri döndü! Winamp yeni tasarımıyla yeniden piyasada

Bir dönem müzik dünyasının en popüler programlarından birisi olan Winamp, uzun bir aranın ardından yeniden sahalara döndü. 2000’li yılların efsanesi Winamp yeni tasarımıyla görücüye çıktı.

06.08.2022-11:28 - (Son Güncelleme: 06.08.2022-11:28) 2000’li yılların efsanesi geri döndü! Winamp yeni tasarımıyla yeniden piyasada

Bir zamanlar müzik denince akla ilk gelen program olan Winamp, uzun bir süredir Spotify, Fizy, Tidal, Apple Music gibi online müzik platformlarının başarısı sebebiyle gözden düşmüştü. Fakat 2000’li yılların efsanesi olan Winamp, yeni bir tasarımla müzik piyasasına iddialı bir giriş yaptı. 

Winamp yeni tasarımıyla yeniden piyasada

2018’de hazırlıklarına başlanan yeni Winamp’ın piyasaya sürülmesi koronavirüs salgınının yaşanması sebebiyle 2 yıl kadar gecikti. Programı tamamlayan ekip Winamp’a yeni özellikle eklememiş olsa da günümüz şartlarıyla başa çıkabilecek önemli özellikleri eklemeyi başardı. 

Winamp yeni sürüm

Spotify benzeri bir müzik platformu olacağı iddiasıyla piyasaya sürülen Winamp’ın web sitesi ve logosu da değiştirildi. Winamp’ın sitesinde yapılan yeniliklerle ilgili olarak ‘’müzik, podcast, radyo istasyonu, sesli kitap ve diğer içerik yaratıcılarını ve tüketicilerini bir araya getiren ses meraklıları için tek durak olacağı" ifadeleri de yer aldı. 

1997 yılında ilk kez piyasaya sürülen Winamp, 2013 yılında hizmet vermeyi kesmişti. Fakat Ocak 2014’te  Radionomy şirketi Nullsoft şirketinin hisselerini, Winamp ve Shoutcast'ı satın alarak Winamp'in devam edeceğini açıklamıştı.

Kürşat Muratcan Kılıç.
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal