1+1 Yıllık Sözleşme! İmzayı Atıyor

Galatasaray'da kiralıkların yanı sıra Ryan Donk dışında sözleşmesi sona eren futbolcular gönderilecek. Fatih Terim’in kalmasını istediği deneyimli oyuncu, maaşında indirime gidip 1+1 yıllık kontrat imzalayacak.

08.07.2020-11:52 - (Son Güncelleme: 08.07.2020-11:50)1+1 Yıllık Sözleşme! İmzayı Atıyor

Geçtiğimiz hafta Nagatomo ve Onyekuru'yla yolları ayıran Galatasaray'da sezon bitiminde 6 oyuncunun daha kontratı bitiyor. Bu futbolculardan Andone'nin gitmesi netleşirken, Selçuk ve Mariano'yu da göndermeye hazırlanan cimbom da sakatlıklarla boğuşan Lemina'nın kalması da zor... Fatih Terim'in kalmasını istediği Seri'nin durumu 18 milyon euroluk satın alma opsiyonu ve takımın kiralamaya olumsuz bakması sebebiyle belirsizliğini sürdürürken, tek imza Donk'a attırılacak.

ÜCRETİNDE 700 BİN EURO İNDİRİM YAPILACAK

Fatih Terim, sezonun 2. yarısında savunmayı tek başına yöneten Donk için "Kalsın" derken, yönetimde de 1986 doğumlu deneyimli futbolcu için "Yeni sözleşmeyi hak etti" düşüncesi hakim. Sezon ortasında Dubai kulübü Al-Nasr'ın teklifini kabul etmeyen ve Galatasaray'da devam etmek isteyen Donk, ücretinde kesinti yapmaya hazır. Bu sezon 2.2 milyon euro alan Donk'un garanti ücreti 1.5 milyon euronun altına indirilecek. 1+1 senelik kontrata imzayı atacak 33 yaşındaki Hollandalı yıldız, 2020- 2021 sezonunda belirlenen maç sayısına çıkarsa kontratındaki +1 opsiyon devreye girecek.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR