1 Bitcoin Kaç TL?

Bitcoin'in düşüşü birçok kripto para yatırımcısını üzüyor. Peki, Bitcoin neden düşüyor?1 Bitcoin kaç TL?

04.05.2018-12:40 - (Son Güncelleme: 06.12.2021-10:11)1 Bitcoin Kaç TL?

Herhangi bir merkezi sistemle yani bilinen bankalar gibi merkez bankası olmadan bir kuruma veya kuruluşa bağlı olmayan elektronik sistemde değer gören şifreli olarak kullanılan kripto para birimine 'Bitcoin' deniliyor. Peki Bitcoin yorumu nasıl? 1 Bitcoin kaç TL? 

FED BITCOIN'İN DÜŞÜŞÜNE SEBEP VERDİ

Fed Başkanı Powell, Senato Bankacılık Komitesi'nde "Varlık alımlarının azaltılması sürecini birkaç ay erken bitirmeyi değerlendirebiliriz.” açıklamalarında bulunmasından sonra kripto paralarda düşüş yaşadı. Kripto paralarla birlikte hisse senetlerinde de düşüş yaşandı.

SON DURUM: BITCOIN NEDEN DÜŞÜYOR?

Omicron varyantının dünyada yayılması sonucu tepki olarak düşüşe geçen Bitcoin, dün gece itibariyle uçuşa geçti. Psikolojik sınırın 50 bin olarak belirlendiği kripto parada virüsün etkisinin tahmin edilenden daha fazla etki etti. Bitcoin'in yükselişinin sebebi olarak kripto paralardaki genel yükselişin önemli olduğu düşünülüyor. 40 bin dolar direnç noktası olarak görülüyor.

BITCOIN MADENCİLİĞİ İÇİN NÜKLEER SANTRAL KURULACAK

Çin'in madenciliği yasaklaması ve Hindistan'ın direkt olarak kripto parayı yasaklaması sonucu bölgede Kazakistan en büyük oyuncu haline geldi. Bitcoin madenciliğinin en çok yapıldığı 2. ülke olan Kazakistan, işleri büyütüyor. Cumhurbaşkanı Tokayev, madencilik için nükleer santral kurmayı planladıklarını belirtti.


BİR BASKETBOL TAKIMI ARTIK BITCOIN İLE SATIŞ YAPIYOR

NBA'in en büyük marketlerinden Houston Rockets, artık koltuk biletlerini bitcoin ile satacak. Bazı koltuklar sadece bitcoin ile satılacak. Rockets, Bitcoin yatırımcısı ile anlaşarak kripto para sektörüne girmiş oldu. Houston sahibi Fertitta diğer yatırımlarında da Bitcoin'e tercih ediyor. Houston Rockets'da şu an Alperen Şengün oynuyor. Eskiden milli oyuncumuz Ömer Aşık da oynuyordu.BITCOIN ARTIK SİNEMA BİLETİ OLARAK KULLANILACAK

Dünyanın en büyük sinema salonu zinciri AMC, Bitcoin'i ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini açıkladı. Bitcoin, Bitpay aracılığıyla kabul edeceklerini bildirdiler. Geçtiğimiz haftalarda Ethereum'u da kabul edeceklerini bildirdiler. Son gelen haberlere göre Shiba Inu da sinema salonlarında geçecek.

BITCOIN KAÇ DOLAR?

68 bin dolar ile rekorunu geçtiğimiz haftalarda gören Bitcoin, dalgalı hayatını sürdürüyordu. Bitcoin, dün gece muhteşem bir düşüş yaşadı. Bu şekilde 68.930 dolarlık tarihi zirvesinden uzaklaşıp dipleri gördü. Bitcoin şu an 48 bin 296 dolar seviyesinde.

1 BITCOIN KAÇ TL?

Bitcoin bugün 48 bin 296 dolar seviyesinde ilerliyor. Bir Bitcoin şu an 667 bin 832 TL olarak kripto para borsasında varlığını sürdürüyor. 

DEV BANKA BITCOIN İÇİN DEĞER BİÇTİ!

Bitcoin sert bir şekilde yükselmeye başlayışından beri sular bir türlü durulmuyor. Amerika'nın en büyük bankalarından JP Morgan, Bitcoin'in şu anki değerinin gerçeğini yansıtmadığını, asıl değerinin 35 bin dolar bandında olduğunu düşünüyor. Bitcoin 2022 yılında 100 bin dolara kadar yükselebilir. Shiba Inu'dan farklı bir sistemde ilerleyen Bitcoin, altcoinlere göre daha sınırlı bir yapıya sahip. 


BITCOIN NEDİR?

Bu sisteme inanan veya inanmayan herkes tarafından internet çağının doğal bir ürünü olarak karşımıza çıkan 'Bitcoin' herkes tarafından kabul görüyor. Kendi paranızı alım satım yöntemi ile sanal ortama transfer ettiğiniz ve herhangi bir kontrol mekanizması olmadan alışveriş yapabileceğiniz sanal bir sistem.

BITCOIN NASIL ALINIR?

Gerçek paranızı cüzdanınızda bulundurduğunuz gibi Bitcoin’i de sanal ortamda cüzdanınızda saklar gibi saklıyorsunuz ve bu sanal cüzdanınız yüksek güvenlik içinde şifreleme sistemi ile sizin için korunan bir sistemin içinde size ait bir değer olarak bulunuyor. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sahip olduğunuz şifreler ve bilgileri güvenli bir şekilde saklamanız ve korumanızdır.

Bu sistemde elinizde bulundurduğunuz değerle istediğiniz ülkeye herhangi bir Swift kodu olmadan vergilendirme ve benzeri yaptırımlara da takılmadan para gönderip para alabilirsiniz, ödemelerinizi bu yolla gerçekleştirebilirsiniz. Ülkeler arası para transferlerinde devlet mekanizması tarafından kontroller yapılırken Bitcoin’de bu kontrol mekanizmaları olmadan transferler gerçekleşir.


BITCOIN YORUMU

Bitcoin sisteminin tercih edilmesinin ve popülerleşmesinin en önemli nedenlerinden biri de işlemlerin gizliliğidir ve ayrıca sistemde farklı birimlerde kayıtlar tutulduğu için kaybolma şansı da yoktur. Sistemde kimin ne kadar Bitcoin’e sahip olduğu kimin ne kadar ve ne tür işlemler yaptığı gizlilik içinde yapılmaktadır. Bu gizlilik özelliği sayesinde Bitcoin hızlı bir şekilde ve çok geniş kitlelerce kabul gören bir sistem haline gelmiştir. İyi taraflarının yanı sıra vergi ödemek istemeyen ve herhangi bir yoldan kazandığı kara parayı aklama niyetinde olan insanlar için kullanılan bir sistem haline de dönüşmüştür. 

KAÇ ADET BITCOIN VAR?

Bitcoin (BTC),yazılım kurgusu gereği toplamda 21 milyon adet üretilebilecek. Bitcoin'lerin tamamının 2140 yılında çıkarılmış olması bekleniyor. 18 Haziran 2020 itibariyle 18.407.856 BTC çıkarılmış görünüyor. Bu sayı arz edilebilecek toplam miktar olan 21 milyon adedin yüzde 87'sinden biraz fazlasını oluşturuyor. Bitcoin'in sınırının olması, kendisini diğer kripto paralardan ayırıyor.

NOT: BU İÇERİK YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. TÜM SORUMLULUK OKUYUCUYA AİTTİR.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal