YSK Açıkladı: Seçime Girecek 24 Parti İsmi Resmi Gazete'de!

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, illerin en az yarısında teşkilat kurdukları ve büyük kongrelerini yaptıkları belirlenen 24 siyasi partinin seçime uygun yeterlilik gösterdiği açıklandı.

15.01.2022-10:27 - (Son Güncelleme: 15.01.2022-10:37)YSK Açıkladı: Seçime Girecek 24 Parti İsmi Resmi Gazete'de!

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, illerin en az yarısında teşkilat kurdukları ve büyük kongrelerini yaptıkları belirlenen 24 siyasi partinin seçime uygun yeterlilik gösterdiği açıklandı. Yüksek Seçim Kurulu’nun seçime uygun yeterlilik göstereceği saptadığı 24 siyasi partinin adı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında açıklandı. 

Resmi Gazete’nin bugünkü mükerrer sayısında yayımlanan kararda, 1 Ocak’tan en az 6 ay öncesi itibarıyla illerin en az yarısında teşkilat kurdukları ve büyük kongrelerini yaptıkları belirlenen 24 siyasi partinin seçime uygun yeterlilik gösterdiği açıklanarak o partinin isimlerine yer verildi. 

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

298 sayılı ‘Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’ ile 2820 sayılı ‘Siyasi Partiler Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince seçime uygun yeterlilik gösteren siyasi parti isimleri Resmi Gazete’de yayımlandı. 


SEÇİME UYGUN YETERLİLİK GÖSTEREN 24 SİYASİ PARTİ

Yüksek Seçim Kurulu’ndan (YSK) seçime girebilecek 24 siyasi partiler Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre listede yer alan siyasi partiler arasında, Adalet ve Kalkınma Partisi, Anavatan Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrasi ve Atılım Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Emek Partisi, Gelecek Partisi, Genç Parti, Halkların Demokratik Partisi, Hür Dava Partisi, İYİ Parti, Millet Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Muhafazakar Yükseliş Partisi, Saadet Partisi, Sol Parti, Türkiye İşçi Partisi, Türkiye Komünist Hareketi, Türkiye Komünist Partisi, Vatan Partisi ve Yeniden Refah Partisi yer aldı. 

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal