Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle Camiye Sığınan İsrailli Haham Gündem Oldu!

İsrail'in Bney Brak kentinden gelen haham yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul'da mahsur kaldı. Hadımköy'de kitlenen trafikte zor anlar yaşayan hahamın yardımına Türk polisi yetişti.

27.01.2022-16:11 - (Son Güncelleme: 27.01.2022-18:09)

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da etkili olan yoğun kar yağışı, günlük hayatı ve trafiği felç etmişti. Kar nedeniyle kentin büyük bölümünde yollar kilitlenirken, soğuk nedeniyle zor saatler yaşayan vatandaşlar araçlarını bırakıp çevrede bulunan cami, alışveriş merkezi gibi yerlere sığınmıştı. O zor saatlerde, camiye sığınan İsrailli bir haham, İsrail’de gündeme oturdu.

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla oldukça konuşulan haham, camideki misafirperverliğe hayran kaldığını söyledi. İstanbul'da geçtiğimiz günlerde etkili olan kar yağışının yankıları devam ediyor. 

HAHAM O ANLARI ANLATTI 

İstanbul'da yoğun kar, kentin birçok noktasında hayatı durma noktasına getirmişti. Kapanan yollarda mahsur kalan yüzlerce araç, saatler boyunca kurtarılmayı beklemişti. Karla mücadelede mahsur kalanlardan biri olan İsrailli bir hahamsa, sosyal medyada yaptığı bir paylaşımla İsrail medyasında gündem oldu. Ülke basınına yansıyan haberlere göre Israel Album isimli 61 yaşındaki bir haham, ziyaret için geldiği İstanbul'da kar esaretini yaşayanlardan biri oldu. 


TÜRK POLİSİNE TEŞEKKÜR ETTİ 

Haham sosyal medyada yaptığı paylaşımda: "Arabada yaklaşık 10 saat boyunca mahsur kaldık. Aracın klimasını açarak ısınmaya çalıştık ancak benzinin bitme noktasına gelmesiyle onu da kapatmak zorunda kaldık. Yaklaşık 6-7 saat boyunca da bu şekilde bekledik. Bir süre sonra ise Türk polisleri, zorlu koşullara rağmen bizlere ulaşıp yardım etmeye başladı. İnsanları o dondurucu soğuktan kurtarmak için çok çaba sarfeden polisler, yaklaşık 200 kişiyi oradan alarak polis merkezine götürdü. Biraz ısındıktan sonra ise bizlere, orada bulunan büyük bir cami kapılarını açtı. Burada namaz kılan cemaat, beni büyük bir sıcaklıkla karşıladı. Camide ısındıktan sonra rahatça uyuyabildim. Misafirperverlikleri ve bana yaklaşımları harikaydı." ifadelerini kullandı. Israel Album'ün bu sözleri ülkesinde manşetlere taşındı.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal