Vali Yerlikaya’dan Flaş Açıklama: Yeni Tedbirler Peş Peşe Geldi! İstanbul’da Üniversiteler 31 Ocak'a Kadar Tatil Edildi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kar yağışı nedeniyle alınan tedbirleri açıkladı. Kamu personelleri yarın idari izinli olacak, üniversitelere 31 Ocak'a kadar ara verildi.

25.01.2022-14:17 - (Son Güncelleme: 25.01.2022-14:45)

Elde edilen son dakika haberlerine göre İstanbul'da etkili olan kar yağışının sürmesinin neticesinde çeşitli tedbirler alındı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya alınan söz konusu önlemleri sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımla açıkladı. İstanbul Valiliğinden gerçekleştirilen yazılı açıklamaya göre alınan kararlar şu şekilde:

- Kurumlarımızca zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla güvenlik, sağlık, ve ulaşım hizmetleri dışında; memur, işçi ve diğer personellerin 26 Ocak 2022 Çarşamba günü idari izinli sayılmasına,

- Kamu kurum ve kuruşlarında çalışan malul, engelli ve hamilelerin 26 - 27 - 28 Ocak 2022 tarihinde idari izinli sayılmalarına, 

ŞEHİRLERARASI YOLCU OTOBÜSLERİ ÇARŞAMBA GÜNÜNE KADAR DURDURULDU

- Esenler, Harem ve tüm cep otogarlarındaki şehirlerarası yolcu otobüslerinin çıkışlarının 26 Ocak 2022 Çarşamba günü saat 09.00'a kadar durdurulmasına, 

- İstanbul'da bulunan üniversite rektörlerimizle yapılan istişareler doğrultusunda ilimizde yükseköğrenime 31 Ocak 2021 Pazartesi gününe kadar ara verilmiştir.

- Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri'nde 26 - 27 - 28 Ocak 2022 tarihlerinde eğitime ara verilmesine,

- Trakya ve Anadolu istikametlerinden İstanbul yönüne seyahat eden araçların ilimize girişine ikinci bir duyuruya kadar kısıtlanmasına karar verildi.


18 BİN 29 PERSONEL 5 BİN 227 ARAÇ İLE İÇİŞLERİ BAKANLIĞI ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİRİYOR

Kentte karla mücadelede, İçişleri Bakanlığınca yayımlanan Kış Tedbirleri Genelgesi kapsamında oluşturulan arama kurtarma, sağlık, tahliye ve yerleştirme, güvenlik ve trafik, beslenme, gıda, tarım ve hayvancılık, enerji, ulaşım-altyapı, nakliye, haberleşme, barınma ve teknik destek ve ikmal gruplarındaki 18 bin 29 personel ve 5 bin 227 araç ile çalışma yapıldığı belirtilen açıklamada, 'Saygıdeğer hemşehrilerimizin alınan önlemlere verdikleri destekler ve gösterdikleri anlayış için teşekkür ediyoruz.' ifadeleri kullanıldı.


İSTANBUL'DA AVM'LER SAAT 18.00'DA KAPANACAK

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, 'İstanbul'da devam eden hava şartları dikkate alınarak Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği, TAMF ve BMD Başkanları ile yapılan değerlendirme sonunda, İstanbul'da AVM'lerin bugün 18.00'de kapanması konusunda tavsiyede bulunulmasında mutabakat sağlanmıştır.' sözlerini kullandı.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal