Uzman İsimden Gram Altın İçin Kritik Tahmin

Ekonomist Necmettin Batırel, canlı yayında ekonomi gündemine dair kritik açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında gram altın hakkında öngörülerini paylaştı.

22.01.2022-12:48 - (Son Güncelleme: 22.01.2022-17:13)

Toplum içerisinde güvenli bir yatırım aracı olarak görülen altın hakkında uzman isimler açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. En son olarak da köşe yazarı Necmettin Batırel'den gram altın için kritik bir tahmin geldi. Batırel, altının gram fiyatıyla ilgili tarih de vererek fiyat öngörüsünü paylaştı.

ALTININ GRAMI 1000 LİRAYI AŞABİLİR

Uzun vade içerisinde güvenli liman olarak lanse edilip yatırım aracı olarak görülen ve vatandaşların da çokça merak ettiği altın fiyatlarına yönelik konuşan Batırel, 'Altıncıların şu an beklemeleri lazım. Düşük fiyattan alım yapılabilir. İleriki süreçte altının gramı 1050 lirayı görüp aşabilir. O yüzden beklemelerini tavsiye ediyorum. Sabretsinler.' ifadelerinde bulundu.

Necmettin Batırel açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

'ABD Merkez Bankası Başkanı Powell güven vermiyor. 26 Ocak’ta faizleri artıracak. Faizi artırmak en son çare olacak bir yoldur. Faiz yüksek olursa maliyetler artar. Çin Merkez Bankası faizleri düşürdü. Bizle alay ediyorlardı ne oldu? Hadi onlarla dalga geçin.'


ONS ALTIN 2200 - 2400 DOLAR OLABİLİR

Altına sahip olan kişilerin beklemesi gerektiğini belirten Batırel açıklamalarına şu şekilde devam etti; 'Amerika Tahvilleri elden çıkarılıyor. Elden çıkarıldığı için altın bundan olumsuz etkileniyor. Altının enflasyona karşı koruma özelliği var. Böyle bir savaş ortaya çıkarsa ons altın 2200-2400 dolara yükselebilir. Bunu unutmayalım. Altıncıların şu an beklemeleri lazım. Düşük fiyattan alım yapılabilir. İleriki süreçte altının gramı 1050 lirayı görüp aşabilir. O yüzden beklemelerini tavsiye ediyorum. Sabretsinler.'

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal