Üsküdar’da Korku Dolu Anlar: Önce Taciz Sonra Darp Ettiler

Dün gece Üsküdar’da korku dolu anlar yaşandı. Tarihi Eminönü kahvecisi işletmecisi ve çalışanlarının dan oluşan bir grup, bir çifti önce sözlü olarak taciz edip sonra darp ettiler. Genç çiftin yardımına çevredekiler koştu.

14.11.2021-12:20 - (Son Güncelleme: 14.11.2021-12:20) Üsküdar’da Korku Dolu Anlar: Önce Taciz Sonra Darp Ettiler

Dün gece Üsküdar meydanda korku dolu anlar yaşandı. Bir çift gece 00.50 sularında vapur iskelesine yürüdükleri sırada bölgede bulunan Tarihi Eminönü Kahvecisi’nde oturan iki kişinin sözlü tacizine uğradılar. Hırslarını alamayan 4 kişi çiftin peşine takılarak, çifti sokak ortasında darp etmeye başladılar.

ÜSKÜDAR’DA SOKAK ORTASINDA SALDIRIYA UĞRADILAR

Sokak ortasında birden saldırıya uğrayan ve neye uğradıklarını şaşıran çift, sosyal medyadan yaşadıklarını anlattı. Kendilerine saldıran kişilerin “Burada camiler var siz burada böyle sarılamazsınız, siz müslüman değil misiniz “sözleriyle üstlerine yürüyüp hakaret ettiklerini belirtti.

SOSYAL MEDYA AYAĞA KALKTI

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine kendilerini anlatmaya çalışan saldırganlar,  “Abi sen olsan sen de uyarırsın herkesin içinde af edersin sarmaş dolaş görsen, biz zaten hep uyarıyoruz kimse bu arkadaşlar gibi sorun çıkarmıyor” diyerek sistematik şiddet uyguladıklarını itiraf ettiler.

ÖNCE TACİZ ETTİLER SONRA SALDIRDILAR

Yaşanan korku dolu anların ardan Twitter hesabından yaşananları anlata genç kadın; ‘Üsküdar Tarihi Eminönü Kahvecisi çalışanları tarafından taciz ve darp edildik! Üsküdarda ikamet eden 24 yaşında bir kadın öğrenciyim. 11 Kasım 2021 tarihinde saat 00.50'de erkek arkadaşımla birlikte Üsküdar vapur iskelesinden evimize doğru yürüdüğümüz sırada, Tarihi Eminönü Kahvecisi isimli işletmede oturmakta olan iki şahsın mekandan kalkıp bize doğru gelerek sokakta sarılmamız ve el ele yürümemizle ilgili hakaret içeren sözlü tacizlerine maruz kaldık. Oldukça saldırgan bir tavırla burada camiler var siz burada böyle sarılamazsınız diyerek hakaret etmeye, siz müslüman değil misiniz gibi sözerle bizi taciz etmeye başladılar. Yanıt vermekten olabildiğince kaçındığımız kısa bir münakaşa ardından, sizinle konuşmak istemiyoruz bizi taciz etmeyin, gibi sözlerle uzaklaşarak adımlarımızı hızlandırıp balıkçılar çarşısına doğru yürüdük.’ Dedi.

BİR ANDA ÜZERİMİZE ATLADILAR

Sözlü tacize maruz kaldıklarını ancak cevap vermeyerek uzaklaşmaya çalıştıklarını dile geitren genç kadın, tacizcilerin peşlerini bırakmadıklarını belirterek, ‘Çarşıya girdiğimiz sırada az önceki tacizcilerle bağlantılı olan üçüncü bir şahsın siz kime kafa tutuyosunuz gibi bir söylemle bir anda bizi çekiştirip erkek arkadaşıma kafa atıp yumruklamaya başlamasıyla neye uğradığımızı şaşırdık.

Şiddeti engellemek amacıyla araya girmeye çalışan ben ve özellikle de erkek arkadaşım bu kişi tarafından darp edilirken iki üç kişinin daha müdahale etmesiyle toplam dört kişinin şiddetine uğramaya başladık. Bağırarak çevreden yardım istemem ve ayırmaya çalışmam üzerine saldırganlardan biri kollarımdan tutarak beni sürüklemeye başladı ve bu sırada erkek arkadaşım diğer 3 kişi tarafından darp edildi’ şeklinde konuştu.

BELEDİYE İŞÇİLERİ BİZİ KURTARDI

Neye uğradıklarını şaşırdıklarını ve 4 kişinin birden üzerlerine saldırdığını dile getiren genç kadın, çevredeki belediye işçilerinin kendilerini kurtardıklarını belirterek, ‘Olay sorasında yalnızca kendimizi darbelerden korumaya çalıştık. Civardaki belediye temizlik işçilerinin yardıma gelip ayırmasıyla kurtulup hem polisi aradık hem bekçileri bulup olayı anlattık. Bekçilerden yardım istediğimiz sırada bu defa yine Tarihi Eminönü Kahvecisinden çıkan ve işletmeci olduğunu düşündüğümüz kişi araya girip yürüyün buradan uzaklaşın ben buranın esnafıyım gibi söylemler ve çeşitli hakaretlerle bize yeniden sözlü olarak saldırdı. Ertesi gün polisin kamera incelemesi ve araştırması sonucu saldırganların tamamının bu işletme ve onların mahalleden çevresi olan kişiler olduklarını öğrendik. İfadeye gelen Eminönü Kahvecisi çalışanlarından biri bizi darp olayı öncesinde sözlü tacize maruz bırakan kişinin; Hakan abi" diye bahsettiği kişi olduğunu ve Hakan abisinin niyetinin yalnızca ahlaksızlığı engellemek olduğunu belirterek, polislere, abi sen olsan sen de uyarırsın herkesin içinde afedersin sarmaş dolaş görsen, biz zaten hep uyarıyoruz kimse bu arkadaşlar gibi sorun çıkarmıyor, diyerek uğradığımız tacizi kendilerine nasıl hak gördüklerini ve bu tacizi yıllardır sistematik şekilde herkese uyguladıklarını pişkinlikle beyan etti’ şeklinde yaşadıklarını anlattı.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal