Ünlü spor spikeri Emre Tilev'den çarpıcı Süper Kupa itirafı: Topu Dursun Özbek ve Ali Koç'a attı

Ünlü spor spikeri Emre Tilev, Suudi Arabistan'da yaşanan futbol krizi için kulüp başkanları ve Türkiye Futbol Federasyonu'na ateş püskürdü. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi için derhal istifa etmesi gerektiğini savundu. İşte detaylar...

02.01.2024-13:10 - (Son Güncelleme: 02.01.2024-17:51) Ünlü spor spikeri Emre Tilev'den çarpıcı Süper Kupa itirafı: Topu Dursun Özbek ve Ali Koç'a attı

TFF Süper Kupa finalinde Galatasaray ile Fenerbahçe’nin Suudi Arabistan’ın isteklerine karşı maça çıkmaması, Türkiye’deki gündemini iyiden iyiye koruyor. Son olarak ünlü spor spikeri Emre Tilev Sözcü TV'de yaptığı açıklamalarla gündem oldu. Tilev, Suudi Arbistan'a gitmeme hakkına sahip olan kulüplerin, önden parayı aldıkları için sessiz kaldıklarını ifade etti.

“Kulüp başkanları da en az suçludur”

Spor Spiker Emre Tilev Sözcü TV'de yaptığı açıklamadaki sözlerinin başında, "Suudi Arabistan'ın normlarının, işleyişinin, yaşam şekillerinin, bize ve ülkemize bakışlarının ne olduğunu biliyoruz. Kulüp başkanları bu ülkeye gitmeme özgürlüğüne sahipti. Total resme baktığımızda, 'Biz tek suçlu olarak Türkiye Futbol Federasyonu'nu görüyoruz. Bizim bu işte suçumuz yoktur.' yaklaşımının yanlış olduğu fikrindeyim. Kulüp başkanları da en az Federasyon kadar suçludur” dedi.

“Rezil olduk Arabistan’da”

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin kesinlikle istifa etmesini dile getiren Emre Tilev "Türkiye Futbol Federasyonu'nun uçağa binmeden istifa etmesi gerekiyordu. Mehmet Büyükekşi halen neyin görevinde. Bugün Ali Koç, Kulüpler Birliği Vakfı'nın Başkanı... Ali Koç neden Mehmet Büyükekşi'yi istifaya davet etmiyor? Neden Dursun Özbek istifa talebinde bulunmuyor? Ben gazeteci olarak söylüyorum, 'Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı istifa etmeli' diyorum. Rezil olduk Suudi Arabistan'da” ifadelerini kullandı.

“Asıl kahraman taraftardır”

Bu kararın alınmasındaki asıl başrol oyuncusunun taraftar olduğunu ileri süren Emre Tilev "Burada çok basit bir soru var. Kulüpler 12-13 kişilik yönetim kurullarıyla yönetiliyor. Bir kişi çıkıp, 'Bizim Suudi Arabistan'da ne işimiz var' demedi mi? Ben ne Ali Koç'u ne Dursun Özbek'i tebrik ediyorum. Burada asıl kahraman taraftarlardır. İki başkanı da bu noktaya sürükleyen taraftarlar olmuştur. Taraftar çıkıp, 'Bizim orada ne işimiz var' demiştir. Burada alkışlanması gereken iki kulübün taraftarlarıdır” cümlelerini kullandı.

“İade etselerdi parayı o zaman”

Başkanların önden parayı aldığını ifade eden Tilev "Başkanlar ön parayı alıp kasalarına koymuşlar. O zaman iade etselerdi parayı. 'Biz gitmiyoruz' deselerdi. Ben paraya yenik düşmüş felsefelerin başka noktalardan beslenerek hamaset edebiyatı oluşturmalarına karşıyım” diyerek sözlerini noktaladı.


Abdullah Şaşkın
abdullahsaskin@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal