Trump ABD'de Testlerin Azaltılması Emrini Verdi

Geçtiğimiz günlerde vaka sayısındaki artışı çok sayıda test yapılmasıyla orantılı olduğunu dile getiren Trump, testleri yavaşlatmaları için yetkililere talimat verdiğini belirtti.

21.06.2020-12:52 - (Son Güncelleme: 21.06.2020-12:44)Trump ABD'de Testlerin Azaltılması Emrini Verdi

ABD'de coronavirüs salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 717 artarak 121 bin 424'e, ülkede virüs bulaşan kişi sayısı ise 2 milyon 298 bin 108'e yükseldi.

Ölüm ve vaka sayılarındaki artışın yavaşlatılamadığı ülkede, Başkan Donald Trump, vaka sayılarındaki artışı çok sayıda test yapılmasına bağlayarak "Şu anda test yapmayı bırakırsak, daha az vakamız olur." ifadelerine yer vermişti.

Bu sözleri sebebiyle bir hayli eleştirilen ve dalga konusu olan Trump, fikrinden dönmüş değil.

SALGIN GÖLGESİNDE SEÇİM KAMPANYASI

Ülkedeki en önemli gündem maddelerinden biri tüm dünyada olduğu gibi korona salgını olsa da Trump, ara verdiği seçim kampanyasına kaldığı yerden devam etmeye başladı.

Trump bu kapsamda, Oklahoma eyaletinin Tulsa kentinde bulunan 19 bin kişilik spor salonunda destekçileriyle bir araya geldi.

"TESTLERİ AĞIRDAN ALMA TALİMATI VERDİM"

Burada da koronavirüs salgınına değinen Başkan, yine vaka sayılarındaki artışı test sayılarına bağladı.

Trump,aynı fikirde olduğunu, "Ne kadar çok test yaparsak o kadar çok vaka buluyoruz. Bu yüzden testleri ağırdan alma talimatı verdim." sözleriyle ifade etti.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR