Trabzonspor Yıldız Oyuncuya İmza Attırdı

Trabzonspor, sezon bitiminde kontratı sona erecek olan Joao Pereira'nın sözleşmesini 1 sene daha uzattı.

30.05.2020-17:01 - (Son Güncelleme: 30.05.2020-17:03)Trabzonspor Yıldız Oyuncuya İmza Attırdı

Bordo- mavililerin 36 yaşındaki oyuncusu Joao Pereira, 1 sene daha Trabzonspor'da görev yapacak.

Deneyimli futbolcu için yapılan imza töreninde açıklamalarda bulunan Başkan Ahmet Ağaoğlu, "Joao Pereira futbolu Trabzonspor'da bırakmak istediğini söyledi, 1 yıllık anlaştık. Kontrat ücreti konusunda bizi hiç üzmedi. Her iki tarafı da mutlu edecek sözleşme imzaladık. Taraftarın tabiriyle bizim küçük eniştemiz. Geçtiğimiz hafta Bilal ve Majeed Hosseini ile olan opsiyonumuzu da kullandık. Önümüzdeki sezon devam edecekler." ifadelerini kullandı.

'SOSA DEVAM ETMEK İSTİYOR'

Jose Sosa hususunda açıklamalarda bulunan Ağaoğlu, "Jose Sosa bizimle devam etmek istiyor, bizim kaptanımız. Bizimle birlikte sıkıntılı süreçte çok önemli sorumluluklar aldı. Hakkındaki spekülasyonlara herhalde bu sözlerle nokta koymuş oluyoruz. Sosa bizim için sadece bir futbolcu değil. Futbolu burada bırakmaları en büyük arzumuz, bıraktıktan sonra da bu kulüpte alabilecekleri görev varsa burada devam etmeleri en büyük arzumuz. Pereira'yı yakından tanıyoruz, onun 1 lirası başka futbolcunun 10 lirası... Finansal olarak ona çok güvendiğimiz için büyük ihtimal CFO olarak burada görev alacak. Kulübün kasasını ona emanet edeceğiz şaka bir yana." şeklinde konuştu.

Pereira'ya teşekkür eden başkan, "Kendisiyle burada başarılara imza atacağız. Önümüzde kupa maçları ve 8 final maçı var. Bu şehrin insanlarının hayali var, inşallah o hayal için mücadele edip o noktaya ulaşacağız." diye belirtti.

'BU SENE TARİH YAZABİLİRİZ'

Joao Pereira’nın konuşmasında şu ifadeler yer aldı:

"Herkese bana güvendikleri için teşekkür ederim. Trabzonspor'a ilk geldiğimde bu kadar 3.5 yıl süreceğini düşünmemiştim açıkçası. Geldiğimden beri en iyisini vermeye çalıştım. Takımımız yıllardır daha iyisini yapmaya çalışıyor. Bu sene tarih yazmaya çok yakınız. Kalan 8 maçı alırsak yıllardır beklediğimiz ana ulaşacağımıza inanıyorum. Taraftarımıza ve Trabzon insanına çok teşekkür ederim, aileme inanılmaz sevgi gösterdiler. Ailem burada mutluysa ve ben burada kalıyorsam onların sayesinde. Belki kupalar sözü veremem ama sözünü vereceğim şey burada elimden geleni yapacağıma ve terimin son damlası için koşacağımın sözünü verebilirim."

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR