TOKİ arsa başvurusu nasıl yapılır? 2022 TOKİ arsa başvuru şartları nelerdir? Arsa fiyatları ve taksitleri ne kadar?

TOKİ ucuz konut projesi kapsamında yer alan arsa satışlarının başvuruları an itibariyle devam ediyor. Başvurular hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak isteyen vatandaşlar ise arama motorlarını meşgul ediyor. Peki TOKİ arsa başvurusu nasıl yapılır? 2022 TOKİ arsa başvuru şartları nelerdir? Arsa fiyatları ve taksitleri ne kadar? Tüm soruların yanıtı haberimizde...

19.09.2022-15:02 - (Son Güncelleme: 19.09.2022-15:02) TOKİ arsa başvurusu nasıl yapılır? 2022 TOKİ arsa başvuru şartları nelerdir? Arsa fiyatları ve taksitleri ne kadar?

Geçtiğimiz hafta açıklanan sosyal konut projesi kapsamında, sadece konut satışı değil arsa satışı da gerçekleştirilecek. An itibariyle devam eden TOKİ arsa satışlarına başvuru yapmak isteyen vatandaşlar başvurunun nasıl yapıldığını ve başvuru için gerekli şartları öğrenmek istiyor. Peki TOKİ arsa başvurusu nasıl yapılır? 2022 TOKİ arsa başvuru şartları nelerdir? Arsa fiyatları ve taksitleri ne kadar?

TOKİ arsa satışı başvuruları ne zaman?

TOKİ arsa satışı için başvurular 10 Ekim 2022 ile 7 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

Arsa fiyatları ve taksitleri ne kadar?

İki grup şeklinde ayrılan arsa satışlarında ilk grupta 350-500 metrekare müstakil parsel şekilde sunulacak arsalar 192 bin 500 lira fiyat ve 1604 lira taksitle 10 yıl vadeli satılacak. İkinci grubu oluşturan hisseli parseller 112 bin 500 lira bedel ile 937 lira taksitle 10 yıl vadeli alınabilecek.

TOKİ arsa satışı

TOKİ arsaları nerede?

TOKİ arsaları hakkında açıklamalar yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Arsalar şehrin dışında arsalar değil. Bizim proje yaptığımız arsanın yanında yakınında, alt yapısı olan arsalar bunlar. İstanbul'da Başakşehir, Çatalca, Silivri, Tuzla, Pendik, Kartal bölgesinde belirlediğimiz alanlarda yapacağız.""60 milyon metrekarelik alanda 100 bin konutluk arsamız hazırlandı. 10 Ekim'de başvuruları alacağız. 30 şehir belirledik. Örneğin Ankara'da ev yapmak istiyorsunuz bir arsa alıp. Biz de size buna uygun fiyatları sunuyoruz. 350 bin konutu bir anda piyasaya sunduğunuzda kiralar düşmek zorunda." diye konuştu.

TOKİ arsa başvuru şartları nelerdir?

- T.C. Vatandaşı olmak.

- Yoksul ve dar gelirli olmak.

- Arsa tahsis edilecek kimselerin, kendisinin veya eşinin veya ergin olmayan çocuğunun herhangi bir belediye sınırı içinde ev yapmaya müsait arsaya veya her hangi bir yerde bir ev veya apartmanın ayrı bir dairesine karşılık olan arsa payına sahip olmaması

- 775 sayılı Gecekondu Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği hükümleri uyarınca yapılmış olan uygulamalardan daha önce faydalanmamış olmak.

- Başvuru bedeli olarak 500 TL ödenecek

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar

Modal