Tırnak Mantarını Kalıcı Olarak Yok Edin!

Tırnaklara bir kere bulaştığında kurtulamadığınız ve kötü bir görüntüye neden olan tırnak mantarını kalıcı olarak yok edebilirsiniz. Tırnak mantarı neden olur? Tırnak mantarı nasıl geçer?

11.09.2019-12:17 - (Son Güncelleme: 24.07.2021-17:45)

Mantar enfeksiyonu, zaman zaman karşılaştığımız ve hoş olmayan görüntülere yol açan bir rahatsızlıktır. Mantar tırnak enfeksiyonlarına fungus ismi verilen çeşitli organizmalar sebep olur. Bunun yanında maya ve küfler de tırnak enfeksiyonlarına yol açabilir. Tırnak mantarı neden olur?Tırnak mantarı nasıl geçer?

TIRNAK MANTARI NEDEN OLUR?

Tırnakta görülen mantar enfeksiyonu hemen her yaşta insanda görülebilse de, yaşlı bireylerde daha yaygındır. Tırnak yaşlandıkça, daha hassas ve kuru bir dokuya sahip olur. Kuru doku, tırnaklarda çatlamaya neden olur ve mantarlar, bu çatlaklara daha kolay yerleşir. 

Yaş ilerledikçe tırnak mantarının daha fazla görülmesinin bir diğer sebebi ise, ayaklardaki kan dolaşımının azalması ve bağışıklık sistemde zayıflama gibi faktörlerdir.

Mantar enfeksiyonu bazen ayakta başlayıp tırnaklara yayılabilir. Başka bireylerden enfeksiyon kapılması ise çok nadir karşılaşılan bir durumdur.Tırnak mantarı neden olur? Tırnak mantarı nasıl geçer?

TIRNAK MANTARI NASIL GEÇER?

Evde yapacağınız ve maliyetsizce hazırlayabileceğiniz bu karışımla tırnak mantarını yok edebilir ve bu sorundan kurtulabilirsiniz.

MALZEMELER

Su
Kağıt havlu4-5 yemek kaşığı kabartma tozu

1 bardak beyaz sirke veya elma sirkesi

NASIL YAPILIR?

Ayaklarınızın emmesi için bir bardak sirke ve yeteri kadar su karışımı hazırlayın. Ayaklarınızı 15 dakika süresince bu karışımda ıslatın. Ardından kağıt havlularla kurulayın.

Suya daha fazla kabartma tozu ilave edin ve ayakların 15 dakika daha kurumasını bekleyin. Ardından yeniden kağıt havlularla kurulayın.

Bu işlemi günde iki kez kullanın. Mantarlar sirke tarafından hepsi tahrip edilirken kabartma tozu yeni mantarların büyümesini engeller.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal