22 Temmuz 2019
  • Istanbul 25°
  • Ankara 20°
  • Izmir 25°
İmsak 03:53
Güneş 05:43
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:38
Yatsı 22:20
BIST101.849
Dolar5,6636
Euro6,3548
Altın260,09

WhatsApp'tan Önemli Karar! Bundan Sonra Sınırlandırılacak

WhatsApp, doğruluğu olmayan bilginin yayılmasını engellemek için bu tarihtan itibaren bir mesajın beşten fazla defa paylaşılamayacağı yönünde açıklama yaptı.

WhatsApp'tan Önemli Karar! Bundan Sonra Sınırlandırılacak

WhatsApp, doğruluğu olmayan bilginin yayılmasını engellemek için bu tarihtan itibaren bir mesajın beşten fazla defa paylaşılamayacağı yönünde açıklama yaptı.

Facebook'a ait paylaşım sitesi, dünyadaki tüm üyeler için geçerli olacak bu söz konusu uygulamayı 6 ay önce Hindistan'a başlatmıştı.

Şirket bu kararı, WhatsApp üzerinden yayılan ve doğru olmayan haberlerle linç olaylarının meydana gelmesinden sonra almıştı.

Bu zamana kadar kullanıcıların bir mesajı 20 defa paylaşmasına müsade ediliyordu.

Uygulamanın kurallarına yönelik yeni düzenleme, Endonezya'nın başkenti Cakarta'da gerçekleştirilen bir etkinlikte duyuruldu. Endonezya'da Nisan ayında genel seçimler gerçekleşecek.

WhatsApp sözcüsü tarafından BBC'ye yapılan açıklamada, bu kararın ülkede 6 ay süren testler neticesinde verildiği belirtildi.

Sözcü yaptığı açıklamada 'Bu uygulama, WhatsApp'ın, kullanıcıların telefon rehberindeki kişilerle yapacakları özel mesajlaşmaya odaklanmasını sağlayacak. Kullanıcılarımızın yeni deneyimlerine ilişkin yorumlarına kulak vereceğiz ve zaman içinde viral içeriğin önlenmesi konusunda yeni yollar bulacağız' ifadelerini kullandı.

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Teknoloji Haberleri