Trump’tan Facebook, Twitter ve Google’a Suçlama

Yaklaşan seçimler nedeniyle ifadelerini de sertleştiren ABD Başkanı Donald Trump; Facebook, Twitter ve Google’ı başkan adayı Joe Biden’ın yolsuzluklarını saklamakla suçladı.

Trump’tan Facebook, Twitter ve Google’a Suçlama

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından bir video yayınlayarak üç teknoloji devini hedef tahtasına koydu. Facebook, Twitter ve Google’ın çok güçlü olduğunu söyleyen Trump, bu şirketlerin başkayn adayı olan Joe Biden’in yolsuzluklarını sakladığını söyledi.

Bu şirketlerin her zaman kendisinin karşısında olduğunu iddia eden Trump, "Bu şirketler, şu anda Joe Biden'ın yolsuzluklarını gizlemeye çalışıyorlar. Sevin ya da sevmeyin birçok haberin ortaya çıkmasına izin vermiyorlar. Ortada çok net kanıtlar var. Bu şirketler çok çok güçlü." diye konuştu.

“ELİMİZDEN HAKLARINIZI ALIYOR”

Trump bir noktada belki de teknoloji şirketlerinin durdurulması gerektiğini savunarak "Bu şirketler, elinizden haklarınızı alıyor." ifadesini kullandı.

Video mesaj dışındaki video mesajlarda da teknoloji şirketlerine yüklenen Trump, Twitter'ın Joe Biden ve oğlu hakkındaki iddiaları "gündemdekiler" bölümüne taşımamamasına tepki gösterdi.

“ABD’DE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ YOK”

Trump, "ABD'de basın özgürlüğü yok, haberlerin saklanması ya da tamamen yalan haberler var. Son iki haftada basınımızın nasıl yolsuzluğa battığını hatta daha da beterini gördük." değerlendirmesini yaptı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR