Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci'den sevindiren haber geldi: 'Marmaris'teki orman yangını büyük ölçüde kontrol altına alındı diyebiliriz!'

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Marmaris'te çıkan yangın ile alakalı son gelişmeyi paylaştı. Kişrişçi yaptığı açıklamada, "(Marmaris'teki orman yangını) Büyük ölçüde yangın kontrol altına alındı diyebiliriz." ifadelerini kullandı.

22.06.2022-11:47 - (Son Güncelleme: 22.06.2022-12:44)Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci'den sevindiren haber geldi: 'Marmaris'teki orman yangını büyük ölçüde kontrol altına alındı diyebiliriz!'

Muğla'nın Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkisin de yer alan ormanlık arazide dün akşam saatlerinde yangın meydana geldi. Çıkan yangına havanın kararması sebebiyle karadan müdahale ediliyor. Yangını söndürme çalışmalarında çok sayıda arazöz, personel ve iş makineleri müdahalede bulunuyor. Yangına müdahale sırasında İçişleri Bakanı ile Tarım ve Orman Bakanı havadan incelemelerde bulundu. 

Çok sayıda takviye ekipler sevk edildi

Şiddetli rüzgar ile büyüyen alevler yangını büyümesine sebep verdi. Sık ormanlık alanda etkili olan yangına müdahalede bulunak üzere Denizli, Antalya ve İzmir'den çok sayıda takviye ekipler sevk edildi. Ekiplerin yangına müdahalesi sürüyor.

Çok sayıda takviye ekipler sevk edildi

1600 kişi müdahale etti

Orman Genel Müdürlüğü, havanın aydınlanması ile birlikte 20 helikopter ve 14 uçaklık hava gücüyle Mamaris'deki yangına müdahalede bulunuyor. Tarım ve Orman Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Muğla'nın Marmaris ilçesi Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkisi Amazon Koyu'nda akşam saatlerinde çıkan orman yangınına yaklaşık 1600 kişi müdahale ediyor.

Kontrol altına alındı

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Marmaris'te çıkan yangın ile alakalı son gelişmeyi paylaştı. Kişrişçi yaptığı açıklamada, "(Marmaris'teki orman yangını) Büyük ölçüde yangın kontrol altına alındı diyebiliriz."  ifadelerini kullandı.

Ertuğ Güveniş
ertugguvenıs@outlook.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal