Ünal Karaman, Getafe Karşılaşmasına İlişkin Konuştu

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, saygın bir rakibe karşı oynayacaklarını belirterek, alacakları puanlarla ülkeye mutlu dönmek istediklerini söyledi.

Ünal Karaman, Getafe Karşılaşmasına İlişkin Konuştu

Ünal Karaman, Getafe Karşılaşmasına İlişkin Konuştu

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman ve savunma oyuncusu Joao Pereira UEFA Avrupa Ligi C Grubu'nda oynayacakları İspanyol ekibi Getafe karşılaşması öncesi Alfonso Perez Stadyum'nda basın toplantısı düzenledi.

SAYGIN BİR RAKİP 

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, saygın bir rakibe karşı oynayacaklarını belirterek, "Şehrim, camiam ve ülkem adına burada olmaktan mutluyum. Tabii bu tür müsabakalar oldukça zor müsabakalar. Hem bizim açımızdan hem de rakibimiz açısından. Rakibimizin ligdeki durumuna, pozisyonuna ve disiplinine baktığımızda oldukça saygı duyacağımız bir rakip olduğunu ifade etmeliyim. Bu bize ayrı bir heyecan ve mutluluk veriyor. Elbette ki kendimizi hangi pozisyonda test edeceğimiz noktasında iyi bir test olacak. Bize yakışan bir oyun hedefliyoruz. Daha sonrasında da alacağımız puanlarla bizi mutlu edecek şekilde ülkemize dönmek istiyoruz.

"SİSTEMİ OYUNCULAR BELİRLER"

Sistemi oyuncu belirler ama bu bir anda 'benim elimde şu oyuncu var' diyerek bir günde yapacağınız bir iş değil. Ama oyun içerisinde anlık değişimler de yapabiliyorsunuz. Özellikle forvet hattında elimizde kullanabileceğimiz oyuncular söz konusuydu. Geçen yıldan idmanlıyız, birçok zorlukla mücadele ettik. Bu zorlukta bizimle beraber olup, bizimle bu acıyı paylaşan ve empati yapan insanlar var. Bir de kendi içerisinde baskı oluşturduğunu zanneden bir kitle var. Biz her türlü olasılığa karşı hazırlıklı bir karakterde olduk ve bu karakter bizi güçlü yaptı.

"OYUNCULARIMIZIN YÜREĞİNİ BİLİYORUZ"

Biz yine kendi oyunumuzu oynayacağız diyoruz ama maalesef saha içerisine çıktığınız anda o oyuncuların olması gerekiyor ki o oyunu oynayabilesiniz. Bu az forma şansı bulan arkadaşlarımızın ya da aramıza yeni katılan arkadaşlarımızın özverisiyle bizi daha iyi noktaya taşıyabileceği bir oyun anlayışımız olacak. Bunda zaman zaman zorlanmalar olacak, aksamalar olacak ama biz ne yaptığımızı ve nereye gittiğimizi biliyoruz. Oyuncularımızın karakterini ve yüreğini biliyoruz. Onun için biz bunu bildikten sonra çok fazla baskı oluşturabilecek insanların düşünce ve baskılarının kendi hinterlandı içerisinde kalacağını söylemekte fayda var. Biz güveniyoruz. Oyuncularımız eksildi ama yine sahaya çıkacak yürekli oyuncularımız olacak. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız” dedi.

Son dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın. 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR