Lue: "Keşke Hala Cavaliers Koçu Olabilseydim"

Eski Cleveland Cavaliers başantrenörü Tyronn Lue, Cavs'e hocalık yapmayı özlediğini söyledi.

Lue:

Lue: "Keşke Hala Cavaliers Koçu Olabilseydim"

Eski Cleveland Cavaliers başantrenörü Tyronn Lue, hala Cavs'e antrenörlük yapmayı istediğini dile getirdi.

Cavaliers geçen sezona 0-6 başlamasının ardından, Lue'nun işine son vermişti, fakat bu kararın yanlış olduğunu düşündüğünü söylemişti.

42 yaşındaki Lue, LA Clippers'da asistan hocalık görevi yapıyor, lakin arzusu, Cleveland'da kenarda kalmayı devam ettirmekti.

"Bence bu olmamalıydı. Bu olduğunda... her şeyi perspektife koydum. Çalışmaya devam etmeliydim, bu bir işti, bunu anlamalıydım. Çok zordu. Cleveland tarihinde ilk şampiyonluğu kazanmak ve daha sonra finallere çıkmak (sonraki iki yıl) ve ardından altı maç kaybettikten sonra işten atılmak, başa çıkması zor bir şey. İşleri farklı bir şekilde yapmış olsaydınız ne olacağını düşünmeye başlıyorsunuz."

"Bir antrenörün üç kez üst üste finallere çıkıp bir şampiyonluk kazandıktan sonra (üçüncü finallerden hemen sonraki sezon), altı maç içinde yollandığını çok sık görmezsiniz. Muhtemelen hiç görmemişsinizdir."

"Bu gerçekleştiğinde, (GM) Koby (Altman) ve (Cavs sahibi) Dan (Gilbert) ile konuştum ve 'Bir şampiyonluk koçu olup, üç kez üst üste finallere çıktıktan sonra böyle bir şeyle uğraşmak zorunda kalmak, bu senin için gerçekten adil değil' gibi bana bakmışlardı. Böyle bir duruma nasıl bakarsanız bakın, asla işten atılmak istemezsiniz. Durum iyi olsun ya da olmasın, yine de işten atılmayı ve özgeçmişinizde bunun bulunmasını istemezsiniz."

Lue, ekiple dört sezon boyunca 128-83 derecesinde gitmiş ve Cavs ile kulüp tarihindeki ilk ve tek şampiyonluğu almıştı.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri