İtalya’da 16 Sene Önce Açılan ‘Corona Virüsü’ Pankartı!

Coronavirüsü pandemisinin en çok hasar verdiği ülkelerden bir tanesi olan İtalya'da seneler sonra ortaya çıkan bir pankart ilgi çekici bir tesadüf oldu. 2003-2006 sezonlarında Catanzaro ekibinde top koşturan Giorgio Corona için seyircilerin açtığı 'Corona virüsü bulaştı' pankartı olay oldu.

İtalya’da 16 Sene Önce Açılan ‘Corona Virüsü’ Pankartı!

İtalya’da 16 Sene Önce Açılan ‘Corona Virüsü’ Pankartı!

Neredeyse tüm dünyayı sarsan coronavirüsü salgını ile verilen savaş devam ederken, futbol dünyasının ‘corona’ adına alışık olduğu seneler sonra anlaşıldı.

Şu an İtalya Serie C’de yer alan Catanzaro ekibinde 2003-2006 seneleri arasında görev yapan golcü futbolcu Giorgio Corona, kaydettiği gollerle 2003-04 sezonunda ekibini bir üst lige çıkaran yıldız oyunculardan olurken taraftarın da göz bebeği olmuştu.Tribünden sergilenen “Corona virüsü bulaştı” pankartı ile rakip ekiplerin korkulu rüyası haline geldiğini belirten İtalyan futbolcunun, ekibinin bir üst lige yükseldiği sezonda 19 gol kaydetmesi ise, şimdilerde dünyayı saran ‘corona virüsü’ne verilen Covid-19 adıyla bir olması ilginç bir tesadüf oldu.

SERİE A’DA OYNADI, 44 YAŞINA KADAR TOP OYNADI

“Aslan Kral” adı verilen İtalyan golcü, Catanzaro ekibi ile yaptığı 3 sezonda 109 karşılaşmada 46 gol kaydetme başarısı gösterirken, bu müthiş performansının ardından 2006 senesinde Catania’ya giderek futbol hayatında ilk ve son defa Serie A’da top oynama fırsatı buldu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR