İstanbul Aydın Üniversitesi Voleybol Kadın Takımı Avrupa'da İkinci Oldu

İstanbul Aydın Üniversitesi Voleybol Kadın Takımı Avrupa Üniversite Sporları Birliği’nin (EUSA) düzenlendiği şampiyonada 2. oldu.

İstanbul Aydın Üniversitesi Voleybol Kadın Takımı Avrupa'da İkinci Oldu

İstanbul Aydın Üniversitesi Voleybol Kadın Takımı Avrupa'da İkinci Oldu

Polonya'nın Lodz kentinde düzenlenen Avrupa Üniversite Sporları Birliği'nin (EUSA) düzenlediği 2019 Avrupa Üniversiteler Voleybol Şampiyonası final maçında İtalya'nın Bologna takımı ile karşı karşıya gelen İstanbul Aydın Üniversitesi Voleybol Kadın takımı ilk sette kurduğu üstünlüğü ikinci ve üçüncü sette rakibine kaptırarak turnuvayı ikinci olarak bitirdi.

MÜTEVELLİ HEYETİ BAŞKANI DOÇ. DR. MUSTAFA AYDIN AÇIKLAMA YAPTI:

“EUSA şampiyonalarında ikinci kupayı Türkiye'ye taşıyor olmamızın mutluluğunu ve kıvancını yaşıyoruz. Türkiye'yi teniste ve voleybolda 2 kez podyuma taşımak büyük gurur. Kızlarımıza ne kadar teşekkür etsem azdır” dedi.

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ KADINLARININ İKİNCİ BAŞARISI

Merve Çepni, Elif Merve Kapıkıran, Yasemin Özel, Müge Örencik, Melisa Memiş, Tuğba Şenoğlu, Buket Yılmaz, Sıla Çalışkan, Melike Nezihe Çadır, Gökçe Çiçek Aksoylu ve MarijetaRunjic'ten oluşan İAÜ Voleybol Kadın Takımı, yarı finalde Almanya'nın Munster Üniversitesi takımını 3-0 yenerek finale çıktı. Finalde İtalya'nın Bologna Üniversitesi ile karşılaşan filenin sultanlarıüstün başladığı maçı 3-1 kaybederek Avrupa'nın en iyi ikinci takımı oldu.

"SULTANLARIMIZ DAHA ÇOK KAZANACAK"

İstanbul Aydın Üniversitesi Voleybol Kadın Takımı antrenörü Zafer Atay, “Verdiğimiz tüm emekler bu turnuvada bize geri döndü. Sultanlarımız daha çok başarılar kazanacaklar. Onlara inanıyorum” sözleriyle Avrupa ikinciliğini değerlendirdi.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri