Galatasaray, Youtube'da 1.5 Milyon Aboneye Ulaştı

1,5 milyon aboneye ulaşan Galatasaray, Avrupa'da en fazla abonesi olan 10 takım içerisine girdi.

Galatasaray, Youtube'da 1.5 Milyon Aboneye Ulaştı

Galatasaray, Youtube'da 1.5 Milyon Aboneye Ulaştı

YouTube’dan canlı yayın yapan ve abone sayısı 1 milyon üzerinde çıkan iki Türk spor kulübü var.

Galatasaray, YouTube platformunda Avrupa genelinde en çok abonesi olan spor kulüpleri sıralamasında 10. basamakta yerini alırken, Fenerbahçe ise 12. sırada kendisine yer buldu.

BEŞİKTAŞ İSE 3. SIRADA

Galatasaray, 1,5 milyon abonesi ile YouTube platformundan en çok takip edilen Türk kulübü durumunda. Fenerbahçe, 1,3 milyon abonesiyle Türkiye'de ikinci basamakta yer bulurken, Beşiktaş'ın 635 bin, Trabzonspor'un 222 bin YouTube abonesi var.

Galatasaray, 2000 senesi içinde Avrupa'da futbolda aldığı UEFA Kupası ve UEFA Süper Kupası dahil birçok başarı ve son 2 sezonda Türkiye'de şampiyon olarak UEFA Şampiyonlar Ligi'nde oynamasıyla YouTube kanalında da ulusal ve uluslararası seviyede izlenirliğini yükseltti.

Türkiye'ye basketbolda da en fazla kupayı Galatasaray aldı. 2009 senesinde kadınlarda Avrupa Kupası'nı kazanma başarısı gösteren sarı- kırmızılılar, kadınlarda 2015 senesinde Avrupa Ligi ve erkeklerde 2016 senesinde Avrupa Kupası'nı da kazandı. Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı da uluslararası alanda birçok kupayı müzesine götürdü.

FENERBAHÇE, GALATASARAY'IN HEMEN ARKASINDA

YouTube’da Avrupa çapında en çok abonesi olan spor takımları içerisinde 12. basamakta ise Fenerbahçe (1,3 milyon abone) yer buldu.

BARCELONA BİRİNCİ SIRADA

En çok YouTube abone sayısı olan kulüpler İspanyol ve İngiliz takımaları.

9,4 milyon aboneye sahip olan Barcelona, Avrupa'da YouTube'dan en çok takip edilen spor kulübü oldu. Barcelona'yı 5,7 milyon abonesiyle ezeli rakibi Real Madrid izliyor.

İngiltere'den Liverpool'un 4,6 milyon, Manchester United'ın 2,8 milyon, Manchester City'nin 2,5 milyon, Arsenal'in 1,8 milyon, Chelsea'nin 1,7 milyon ve Tottenham'ın 1,1 milyon YouTube abonesi var.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR