Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Ergin Ataman: 'Gelecek Hafta Başında'

Anadolu Efes Erkek Basketbol Takımı Koçu Ergin Ataman, dünyayı saran yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle spor maçlarının ertelenmesinin insan sağlığı bakımından ciddi olduğunu dile getirdi.

Ergin Ataman: 'Gelecek Hafta Başında'

Anadolu Efes Erkek Basketbol Takımı Koçu Ergin Ataman, dünyayı saran yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle spor maçlarının ertelenmesinin insan sağlığı bakımından ciddi olduğunu dile getirdi.

Türkiye'de erteleme öncesinde karşılaşmaların taraftarsız yapıldığını anımsatan Ataman, basın mensuplarına yaptığı konuşmada, "Özellikle tüm dünyada basketbolda liglerin ertelenmesi onun üzerine Türkiye'de vaka sayısının artması, tedbirlerin en üst düzeye çıkarılması, bir metreden fazla yaklaşmama kuralının her yerde uygulanmaya başlanması sonucu bence erteleme kararı kaçınılmaz bir önlemdi." ifadelerini kullandı.

Ertelemenin doğru zamanda yapıldığına dikkat çeken Ataman, şu sözleri söyledi :

"Alınan kararı çok doğru buluyorum. Zaten oyuncularım psikolojik olarak hiçbir şekilde oynayacak durumda değillerdi, zorunlu olarak sahaya çıkıyorlardı. Bu sporun fair-play çerçevesindeki müdahale ruhuna da aykırı durumdu. Onun için bence gerekli zamanda tedbir alındı. Hepimiz şu anda sıkıntılıyız. Biz sporcular olarak antrenman yapmaya, maç oynamaya, adrenaline alışkın insanlarız. Tabii ki böylesine bir erteleme, belirsizlik şu anda hepimizin çok canını sıkıyor ama ümit ediyorum ki en kısa sürede gerek Türkiye'de gerek dünyada bu salgın önlenir, hayat normale döner ve maçlar da kaldığı yerden devam eder."

Anadolu Efes takımı olarak bu sene özel durumları olduğunu vurgulayan Ataman, "Bizim özel durumumuz var. Avrupa Ligi'nde mükemmel sezon geçirip 28 hafta sonunda bitime altı hafta kala lider durumda, şampiyonluğun en büyük favorisiyken ve Türkiye'de yeniden büyük bir heyecan yaratmışken böylesine bir durumla karşı karşıya kalmak bizim için çok büyük şok oldu. Bu açıdan ümit ediyorum ki bir süre sonra kalan yerden başlarız hedeflediğimiz sonuca da ulaşırız." yorumunu yaptı.

- "İyimser düşünmek istiyoruz"

Avrupa Ligi'nin 10 Nisan'a ertelendiğini anımsatan Ataman, "İyimser düşünmek istiyoruz. Avrupa Ligi 10 Nisan'da başlamayacak gibi duruyor. Ülkelerin karantina kuralları gereği mayıs ayı içinde başlayıp Şampiyonlar Ligi'nde olduğu gibi haziran sonunda da sportif başarıyla sonuçlandırılmasını bekliyoruz. Gerek organizasyonlar gerek kulüpler ve sporcular sezonun bitmesine çok sıra kalıncaya kadar emek sarf ettik. Bu emeğimizin karşılığını da tabii ki almak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR