Ceyhun Gülselam: 'Erol Hocayı Daha İyi Yerlerde Görmek İsterim'

Aytemiz Alanyaspor'un deneyimli oyuncusu Ceyhun Gülselam, teknik adam Erol Bulut'un kariyer açısından büyük avantajlara sahip olduğunu belirtti.

Ceyhun Gülselam: 'Erol Hocayı Daha İyi Yerlerde Görmek İsterim'

Ceyhun Gülselam: 'Erol Hocayı Daha İyi Yerlerde Görmek İsterim'

Erol Bulut ile çok iyi bir zaman geçirdiklerini aktaran deneyimli orta saha, açıklamalar yaptı. Kariyerinde daha önce Fatih Terim, Şenol Güneş, Ersun Yanal, Roberto Mancini ve Ünal Karaman gibi isminden fazlasıyla söz ettirmiş hocalarla görev yapan Ceyhun, Erol Bulut'un isminin Fenerbahçe ile geçmesine dair şu cümleleri kullandı:

"Hem takım olarak hem de bireysel anlamda Erol Hoca ile çok iyi anlaşıyoruz. Ben kendisini teknik direktör olarak çok seviyorum. Erol hocayla çok başarılı bir dönem geçirdik. Kendisini insan olarak da çok seviyorum. Kendisini iyi yerlerde görmek isterim. İyi bir teknik direktör olduğunu söylememe gerek bile yok, yaptıkları ortada. Herkes ne kadar başarılı olduğunu biliyor. Yurt dışını da görmüş, kendisini geliştirmiş bir insan. O yüzden büyük avantajları var. Ben eğer böyle bir şey olacak kendisine tamamen inanıyorum."

'LİGLERİN OYNANMASINI DOĞRU BULUYORUM'

Ceyhun Gülselam, Türkiye Futbol Federasyonunun ligleri 12 Haziran'da başlatma fikrini doğru bulduğunu belirtti. Coronavirüsün hayatımızdan uzun zaman çıkmayacağının beklendiğini aktaran Ceyhun, "Eğer bu virüs eylülde ya da ekimde hala hayatımızın içinde olacak olursa o zaman da futbol oynanamayacak. Böyle bakarsak ben liglerin oynanma kararını doğru buluyorum. Elbette her şeyden önce sağlık gelir ama bunun ekonomik boyutları da var. Birçok kulübün büyük zararları olacak. Temkinli davranarak oynayabiliriz." ifadelerini kullandı.

Ceyhun, bu aşamada başlayan Almanya 1. Futbol Ligi'nin (Bundesliga) Türkiye için güzel bir örnek olacağını söyledi.

Bu sezon çok etkili bir performans sergileyerek isminden söz ettiren tecrübeli oyuncu, cümlelerine şu şekilde devam etti:

"Söylenenlere göre bu virüs durumu en az ocak ayına kadar sürecek. O zaman ocak ayına kadar oynanmaması gerekiyor. Ondan dolayı ben kararın doğru olduğunu düşünenlerdenim. Bu süreçte virüs bizim içimizde olacak, bunu kabullenmek lazım. İnşallah kimse virüse yakalanmaz çünkü sağlığın 1. sırada olması lazım her şeyden önce. Baktım çok kötü gidiyor o zaman fikrimi değiştiririm tabi ama şu anda 1 aylık zaman var. O anki duruma göre konuşmak lazım. Biraz erken şu anda. Belki o zaman hiç vaka olmayacak ve herkes oynanmasını isteyecek."

'ÖNCELİĞİM ALANYA'

Ceyhun Gülselam, transferde ilk önceliğinin Aytemiz Alanyaspor olduğunu vurguladı. Sezon bitiminde kontratı sona erecek olan deneyimli orta saha, coronavirüs sürecinden önce birçok takımdan teklif aldığını açıkladı.

Şu sıralar hiçbir takımı transferi önceliği yapamayacağına dikkat çeken Ceyhun, "Coronavirüs her şeyi durdurdu. Şu anda herkesin kafasında öncelik sağlık. Virüsten önce birçok takımdan teklif aldım, birçok kulüp ne yapmak istediğimi, planlarımı sordu. Ben de önümüzde biraz daha zaman olduğunu söyledim. Ben Alanya'da çok mutluyum. Eğer anlaşırsak önceliğim Alanyaspor ama futbolda her şey olabilir. Anlaşırsak tabii ki kalırım, iki taraf içinde hayırlısı olsun." diye görüş belirtti. Bu sezon bazı karşılaşmalarda bekledikleri performansı sahaya yansıtamadıklarını ve puanlar kaybettiklerini söyleyen Ceyhun, ligi daha iyi bir durumda bitirmeyi planladıklarını aktardı.

Ceyhun Gülselam, A Milli Futbol Takımı'nı da şu sözlerle değerlendirdi:

"Milliler çok zevk veriyor. Birlik beraberliği dışarıdan takip ederken bile görebiliyorsunuz. Biz de sürekli ekran başından onları destekliyoruz. Takımda iyi bir arkadaşlık olduğunu izleyici olarak hissedebiliyorsunuz. Bizim Efecan Karaca da milli takıma gidiyor. O da anlatıyor atmosferin ne kadar iyi olduğunu. Hepsi her şeyini ortaya koyuyor. Biz bugüne kadar büyük zevk aldık. Birkaç sakatlık yaşadık ama işte her şeyde bir hayır var. En azından o arkadaşlarımız şampiyonaya yetişecek. Benim turnuvada takımdan önemli beklentilerim var. Çünkü turnuva atmosferi farklı oluyor. Kim favori bir şey diyemezsiniz, o an hangi takım o havayı yakalarsa turnuvayı kazanır."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR