Başakşehirli Futbolcu Arda Turan, Arşiv İsimli Lokantasını Kapattı

Barcelona'da futbol oynadığı dönemde Şişli'de bir restoran açan Başakşehirli futbolcu Arda Turan battı. Turan 3 milyon liraya mal olan Arşiv isimli lokantasını kapattı.

Başakşehirli Futbolcu Arda Turan, Arşiv İsimli Lokantasını Kapattı

Futbolculuğunun haricinde özel hayatındaki çalkantılarla da gündemde olan Arda Turan, ticari yaşamda da başarılı olamadı. Barcelona'da forma giydiği yıllarda Cemal Sarıhan'la beraber Şişli'de 'Arşiv' isimli lokanta açan Arda, işyerinin kapısına sessiz sedasız kilit vurdu.

Şişli'de orta ve üst fiyat segmentiyle açılan restoran bir türlü amaçladığı müşteri kitlesine ulaşamamıştı. Duvar'ın aktardığına göre; komşu esnaflar da, kendileri için fiyatların yüksek olduğunu söyleyerek, "Restoran çoğunlukla boş kaldı. En fazla öğle yemeği zamanı iş yapmayı umuyorlardı. Fakat ne beyaz yakalıları çekebildiler ne de Arap turistleri" açıklamasını yaptı.

Arda Turan tarafı ise mesele hakkında açıklama yapmak istemedi.

3 milyon lira harcanarak açılan ve devamlı zarar eden 150 kişilik restoran, bir alıcı da çıkmadığı için devir yerine bütünüyle kapatıldı.

3 MİLYON LİRAYA MAL OLMUŞTU

Arşiv, 'yeni nesil lokanta' konseptiyle Şubat 2016'da kapılarını açmıştı. Arda Turan ve Cemal Sarıhan'ın ortaklaşa kurdukları 150 kişilik lokanta 3 milyon liraya mal olmuştu. Restoranda kullanılan bütün malzemelerin farklı illerden organik olarak alınacağını söyleyen Arda, Instagram sayfasından, "Türk mutfağı restoranımız açıldı. Şişli'de sevgi var, muhabbet var. Bekleriz efendim" sözlerini kullanmıştı.

ZİNCİR HALİNE GETİRECEKLERDİ

Ticaret yaşamına oldukça iddialı başlayan Arda Turan, Sarıhan'la kurduğu lokantayı Türkiye'de zincir durumuna getirmeyi planladıklarını söyleyerek, Avrupa'da da şube açma planları yapmıştı.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri